Vale de Lobos Reserva Branco

Vale de Lobos Reserva Branco

74,00 zł
Brutto

Wino produkowane z 4 szczepów, dość nietypowych jak na ten region: Sauvignon blanc, Verdelho, Chardonnay, Gewurztraminer. Efektem tego połączenia jest świeże, eleganckie białe wino o odcieniu cytrusowym z zielonkawymi refleksami, intensywnym smakiem z tropikalnym aromatem ananasa, mango i liczi.

Ilość
Dostępne

Wino produkowane z 4 szczepów, dość nietypowych jak na ten region: Sauvignon blanc, Verdelho, Chardonnay, Gewurztraminer. Efektem tego połączenia jest świeże, eleganckie białe wino o odcieniu cytrusowym z zielonkawymi refleksami, intensywnym smakiem z tropikalnym aromatem ananasa, mango i liczi.

Położona w Póvoa de Santarém na północnym brzegu rzeki Tejo, Quinta da Ribeirinha jest przedsięwzięciem rodzinnym od ponad trzech pokoleń. 95-hektarowa posiadłość położona jest w sercu obszaru Bairro w regionie Tejo i składa się z 60 hektarów winnic obsadzonych rodzimymi odmianami portugalskimi i międzynarodowymi. Wapienne gleby gliniaste i winnice od strony południowej otrzymują optymalne korzyści z uprawy winorośli w ciepłym klimacie kontynentalnym, uzupełnionym wpływem Oceanu Atlantyckiego. Przemyślane podejście rodziny Candido do produkcji wina łączy najlepsze nowoczesne tradycyjne praktyki, koncentrując się na najczystszych przejawach terroir oraz rocznika. Zaangażowanie rodziny w region Tejo jest przedstawione w każdym kieliszku wina Quinta da Ribeirnha.

POR21
4 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Portugalia
Producent
Quinta da Ribeirinha
Region
Tejo
Apelacja
Vinho Regional Tejo
Szczep
Sauvignon Blanc, Verdelho, Chardonnay, Gewurztraminer
Smak
Wytrawne
alkohol
13%
To top