Novello Fantini 2022

65,00 zł
Brutto

Na początku listopada każdego roku, we Włoszech przypada święto młodego wina - Novello.

Włosi, znani z zamiłowania do ucztowania i zabawy, wraz z pozostałymi miłośnikami win na całym świecie, świętować będą pojawienie się pierwszego wina z tegorocznego zbioru.

Wino gotowe do spożycia, idealne do wędlin i pikantnych serów, niezbyt skomplikowanych dań na bazie grzybów, lekkich mięs z sosem słodko-kwaśnym, i grillowanych warzyw.

Ilość
Dostępne

Produkcja NOVELLO we Włoszech ma już ponad 30-letnią historię. Ponieważ Novello wytwarzane jest głównie z myślą o rodzimym włoskim rynku, sami konsumenci są gwarancją jego niezmiennie wysokiej jakości. Ponadto raz do roku, od 4 do 5 listopada w mieście Vicenza odbywa się prezentacja włoskiego Novello z różnych części Włoch. Dzięki temu jakość tego wina stale wzrasta, gdyż jego dobra ocena jest uznaniem dla producenta oraz gwarancją wysokiej sprzedaży.

Winogrona i winifikacja: Winogrona Sangiovese i Montepulciano są uprawiane w gminach Ortona i San Salvo na adriatyckim wybrzeżu Abruzji. Winorośl jest sadzona w kierunku południowo-wschodnim na glebie gliniasto-wapiennej. Novello jest poddawane winifikacji poprzez macerację węglanową w temperaturze 30 ° C przez 10 dni w piwnicy w Abruzzo, W celu uzyskania niezwykłej intensywności fenolu. Po maceracji winogrona są wyciskane i poddawane bardzo krótkiej fermentacji przez 4 dni. Pod koniec tego naturalnego procesu fermentacji wino jest gotowe do butelkowania i wypicia.

Wino: Wino gotowe do spożycia, idealne do wędlin i pikantnych serów, niezbyt skomplikowanych dań na bazie grzybów, lekkich mięs z sosem słodko-kwaśnym, i grillowanych warzyw.

IT08
5 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Włochy
Producent
Fantini Farnese - Farnese Group
Szczep
Sangiovese, Montepulciano
Smak
Wytrawne

Podobne wina

To top