Domaine De La Griveliere
39,02 zł
Ilość

Dodaj do ulubionych

 

Zasady dostawy

 

Reklamacje i zasady zwrotu

 

Polityka bezpieczeństwa

Z Doliny Rodanu pochodzą jedne z najstarszych win produkowanych na świecie. Już w IV w. p.n.e. Grecy uprawiali winogrona w okolicach Marsylii. Winnice te zostały następnie przejęte przez Rzymian w I w. p.n.e. W średniowieczu ogromny wpływ na przemysł winiarski w tym regionie miał Kościół. W XIV wieku, w okresie sławnego dwu-papiestwa, po przeniesieniu się z Rzymu do Awinionu,  papieże francuscy intensywnie obsadzali winoroślami rozległe tereny wokół tego miasta. Do najbardziej charakterystycznych odmian czerwonych winorośli uprawianych w Dolinie Rodanu należą: Syrah (północne obszary), Grenache (południowa część) oraz Mourvedre.

Właściwy kupaż tych szczepów daje dobrze zrównoważone w nosie i ustach wino, podążające w kierunku soczystych owoców leśnych, pieczonej papryki oraz przypraw korzennych.
Dobry kompan do przystawek mięsnych, duszonych mięs, dzikiego ptactwa i dojrzewających serów.
Wino produkowane jest przez rodzinną firmę Brotte, założoną w 1931 roku w miejscowości Châteauneuf-du-Pape. Potwierdzeniem aspiracji Laurent Brotte’a w dążeniu do dalszego rozwoju firmy w zgodzie z naturą, są uzyskane w 2014 roku certyfikaty "Terra Vitis" dla posiadłości rodzinnych położonych w różnych zakątkach Doliny Rodanu.
CR01
48 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Brotte
Kraj
Francja
Apelacja
A.C. Cotes du Rhon
Region
Cotes du Rhone
Szczep
Grenache, Mourverde, Cinsault, Syrah

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Domaine De La Griveliere

Napisz recenzję