Riserva "Ca' Florian" Amarone della Valpolicella
365,85 zł

Dodaj do ulubionych

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Amarone Riserva "Ca Florian" powstaje z wyselekcjonowanych winogron z jednej z najstarszych winnic rodziny Tommasi. Winnica Ca Florian to działka o powierzchni 12 akrów, która leży na wzgórzach Pedemonte otaczających winnice w San Pietro in Cariano i ma ekspozycję południowo-zachodnią. Jest to tarasowa winnica, której winorośle mają średnio 30 lat. Gleby są przeważnie kredowe i wapienne. Florian jest wytwarzany z rodzimych dla obszarów szczepów Corvina, Corvinone i Rondinella.

Wino dojrzewa przez 4 lata, z czego przez trzy w dużych,  slavońskich beczkach dębowych. Następnie wino jest rafinowane w butelce przez kolejny rok.
„Ca Florian” charakteryzuje się wielką elegancją, bogatą i gęstą strukturą. Wino o niezwykłej osobowości i jasnym, głębokim rubinowym kolorze. Złożone i eleganckie na nosie, z bogatym bukietem czarnych owoców, takich jak śliwki, czereśnie i jeżyny. Zapach czerwonych owoców, balsamiczny i pikantny niuans z nutą ciemnej czekolady. Całość z wielką elegancją. Alkohol jest doskonale zintegrowany z jedwabistymi taninami, dając przyjemne, długie wykończenie. Idealne do duszonego i grillowanego czerwonego mięsa, gulaszu, dziczyzny i sera.

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Tommasi Viticoltori - Tommasi Family
Rocznik
2010
Kraj
Włochy
Apelacja
D.O.C. Amarone della Valpolicella Classico
Region
Veneto
Szczep
Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella
Dojrzewanie wina
4 lata
Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Riserva "Ca' Florian" Amarone della Valpolicella

Napisz recenzję