Arthemis Fiano
74,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Dodaj do ulubionych

 

Zasady dostawy

 

Reklamacje i zasady zwrotu

 

Polityka bezpieczeństwa

Pasja Tommasi do wina oraz chęć odkrycia i wybrania najlepszych włoskich winnic, zaprowadziła ich do Puglia. Około 80 hektarów ziemi zostało zakupionych w Mandurii, w rejonie Salento, jednej z najlepszych stref uprawy winogron Primitivo, gdzie uprawa winorośli ma niezwykle starodawne pochodzenie, sięgające czasów Magna Graecia.

Nieruchomość, która leży około 6 km od wybrzeża Morza Jońskiego, obejmuje również dwór zwany "Masseria" z początku XX wieku, w którym obecnie znajduje się winiarnia o powierzchni 700 mkw. wraz z winifikacją i dojrzewaniem.
Arthemis Fiano pochodzi od bogini księżyca; wszystkie nazwy Masseria Surani pochodzą od greckich bóstw, aby złożyć hołd dla obszaru w Apulii, w którym znajduje się winiarnia. Zgodnie z hołdem dla miejscowej ziemi, proces produkcji wina jest nieinwazyjny i pozwala na prześwietlenie charakterystycznych cech miejscowego terroir. Powstałe wino jest aromatyczne, oznaczone nutami białych kwiatów, mandarynki i limonki. Owoce najwyższej jakości potrzebne do produkcji tego wina są uzyskiwane w wyniku ścisłej selekcji klonów, nowoczesnych systemów treningowych winorośli i silnego przycinania, w celu wyprodukowania niewielkiej ilości win wysokiej jakości z szacunkiem dla terroir i tradycji. Wino to głównie winogrona Fiano, uzupełnione 10% Chardonnay. Jest aromatyczne, kwiatowe, pełne smaków mandarynki i limonki, o dojrzałym i soczystym wykończeniu.
IT804

Opis

Kolor
białe
Producent
Masseria Surani - Tommasi Family
Kraj
Włochy
Apelacja
I.G.T. Puglia
Region
Puglia (Apulia)
Szczep
Fiano, Chardonnay
Dojrzewanie wina
4 miesiące

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Arthemis Fiano

Napisz recenzję