Queiron Reserva
211,38 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Dodaj do ulubionych

 

Zasady dostawy

 

Reklamacje i zasady zwrotu

 

Polityka bezpieczeństwa

Lokacja

Winnica La Pasada założona w 1989 r. znajduje się nad wioską Quel, na wysokości 790 m n.p.m., w otoczeniu lasów sosnowych i starych dębów ostrokrzewnych, położonych u podnóża gór Sierra Yerga i Sierra de la Hez. Ich strome zbocza przyczyniają się do idealnego przepływu powietrza przez winnice, zapewniając zdrowy klimat dla rozwoju winorośli. Podczas letnich miesięcy wegetacyjnych mogą występować ogromne wahania temperatury (32˚C w ciągu dnia do 10˚C w nocy), co pozwala nam osiągnąć aksamitne taniny i zrównoważone dojrzewanie winogron. Ubogie, piaszczyste gleby z dużą ilością starych kamieni i gliny bogatej w żelazo, pomagają zachować wilgoć podczas ciepłych letnich miesięcy.

Winnica El Pozo założona w 2010 r. znajduje się również w Quel, na wysokości 650 m n.p.m. Są tu również mało żyzne gleby, składające się głównie z piasku i gliny, z obecnością kamieni rzecznych. Najwyższej jakości grona, przeznaczone do produkcji tego wina, wybiera się wyłącznie z kilku najlepszych części tej winnicy.

Degustacja

Queirón Reserva ma głęboką warstwę koloru, z czerwonymi wiśniowymi niuansami i opalizującymi rubinowymi pasemkami na powierzchni wina, które pokazują jego wiek i dojrzałość.
Intensywne aromaty i złożony bukiet, z pikantnymi nutami, kawą, figą, kokosem, które są wynikiem długiego leżakowania wina w beczkach z Allier i Tronçais.
Nuty czarnych owoców, trufli i ściółki leśnej. Zapachy ciasta i kompotów owocowych na balsamicznym i mineralnym tle, z maksymalną ekspresją terroiru.
Eleganckie i zintegrowane taniny na podniebieniu dopełniają obrazu tego zrównoważonego, bardzo długiego i bardzo cielistego wina.

H01-009135
1 Przedmiot

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Queiron - Bodegas Ontanon
Rocznik
2011
Kraj
Hiszpania
Apelacja
D.O.Ca. Rioja
Region
Rioja
Szczep
Tempranillo, Graciano
Dojrzewanie wina
60 miesięcy

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Queiron Reserva

Napisz recenzję