Saint Bris Sauvignon
68,29 zł

Dodaj do ulubionych

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Północny zachód Burgundii to słynne Chablis – podregion znany z win białych produkowanych wyłącznie ze szczepu Chardonnay, który został wyhodowany po raz pierwszy właśnie w tym miejscu. Chablis to pierwotne i najbardziej klasyczne chardonnay. Uznawane jest za jedno z najlepszych i najbardziej pożądanych białych win na świecie. Cechuje się mineralnością, umiarkowanym użyciem beczki i dość wysoką kwasowością pochodzącą z wapiennych gleb okresu Jury.
La Chablisiene to winiarska spółdzielnia założona w 1923 r. która dzisiaj skupia 300 winiarzy. Obecnie jest marką rozpoznawalną na całym świecie jako producent znakomitych Chablis a we Francji to z pewnością jeden z silniejszych graczy w winiarskiej branży.
Saint Bris to doskonałe Sauvignon Blanc. Świeże, gładkie i intensywne wino o kremowej strukturze, utrzymane jest w mineralnym, klasycznie wytrawnym stylu. Swoją postać wywodzi dzięki glebom wapiennym opodal miasta Sancerre. Wyraźne aromaty owoców limonki oraz świeżej trawy. Ten pikantny Sauvignon Blanc o smaku pysznych owoców agrestu idealnie nadaje się do popijania w upalne dni. Dobre komponuje się z owocami morza, niezbyt słodkimi deserami na bazie cytrusów oraz ze świeżymi serami.

Opis

Kolor
białe
Producent
La Chablisienne
Rocznik
2015
Kraj
Francja
Apelacja
A.C. Saint Bris
Region
Bourgogne
Szczep
Sauvignon blanc
Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Saint Bris Sauvignon

Napisz recenzję