O nas

Trudne początki

W 1988r. Bernard Porowski, wraz ze wspólnikami założył firmę, która jako pierwsza zaczęła sprowadzać francuskie wino do postkomunistycznej Polski. Początki współpracy z francuskimi dystrybutorami nie były łatwe, ponieważ nikt nie traktował Polaków poważnie. Tym, który uwierzył w nasz rynek był Piere Louis Seneclauze, to on zbudował pierwsze podwaliny wiedzy winiarskiej w firmie- „Wino to bogactwo subtelności” - mówił. Nauczył nas tajników sprzedaży i współpracy z restauracjami, które do tej pory są żywe w firmie. Myśl, na której zbudowana była dalsza kultura firmy to: „Nigdy nie zajmuj się winem przeciętnym!”.

Rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy powiększało się portfolio win europejskich i światowych. Dzięki współpracy z wielkimi domami: Rothschild, Bouchard Pere & Fils, La Chablissienne, Col d’Orcia, Rocca delle Macie czy Domenico Clerico, możliwe było sprowadzanie win z Nowego Świata: Chile, Argentyny, Australii, RPA, Nowej Zelandii i Izraela. Jako pierwsi wprowadzaliśmy na rynek Polski największe etykiety świata.

Dowodem na jakość naszych win jest to, że Bernard Porowski osobiście dobierał wina na dyplomatyczne kolacje między innymi z Papieżem Janem Pawłem II podczas Pielgrzymki „Gaude Mater Polonia”, czy Królową Angielską Elżbietą II podczas Jej jedynej wizyty w Polsce.

Poza sukcesami, były też ciężkie chwile: firma przetrwała próbę wrogiego przejęcia, czy zmiany nazwy. Do 2012 r. cała sieć znana była pod szyldem La Passion du Vin, który teraz możecie zobaczyć nad sklepami stacjonarnymi. Działem Horeca zajmuje się marka CityWine, a sprzedażą internetową Winnica.pl.

Misja

Naszym nadrzędnym celem jest ułatwienie klientowi zakupu dobrego wina, wspieranie go w pozyskiwaniu wiedzy winiarskiej i promocja wina w Polsce. Z radością dzielimy się naszą wiedzą o winie i pasją w łączeniu wina z jedzeniem. Dlatego stworzyliśmy sieć sklepów specjalistycznych, wine barów i restauracji. Najważniejszą częścią naszego biznesu jest szeroko zakrojona współpraca z sektorem horeca. Nie tylko szkolimy kelnerów, tworzymy rozwiązania IT, ale też oferujemy nowy, prosty język mówienia o winie - Vinocompas, dzięki któremu język wina staje się zrozumiały dla każdego, oraz na tyle intuicyjny by jego znaki rozumieć natychmiast!

Oferujemy ponad 350 gatunków win z najlepszych regionów winiarskich z całego świata, a także włoskie, hiszpańskie i francuskie delikatesy.

Wina, które do tej pory spotykaliście tylko w restauracjach, od teraz dostępne będą również w hurtowej sprzedaży dla klientów indywidualnych na winnica.pl

Zespół

Wielu przedstawicieli handlowych, których w tym czasie wyszkoliliśmy pracuje z nami do dzisiaj. Zbudowali wieloletnie relacje z klientami, oparte na zaufaniu i wielkim doświadczeniu. Nasi doradcy uczyli się fachu w praktyce. Nie tylko pili wina, które sprzedają, ale też dotknęli winogron, z których powstają i widzieli piwnice, w których dojrzewają. Przesiąkli kulturą ich twórców: przekazywaną z pokolenia na pokolenie, pełną tradycji, ciężkiej pracy i rodzinnych wartości. Nasz zespół to jedna wielka rodzina, znamy się od lat, bawimy na swoich ślubach, lubimy prywatnie i przekazujemy wiedzę młodszym pokoleniom.

To top