Clark Estate Pinot Gris

152,00 zł
Brutto

Black Birch to dziewiczy górski potok, który zasila okoliczne, nieskazitelnie czyste wody wpadające do głównej rzeki Awatere.
Seria Black Birch odzwierciedla tamtejszy mikroklimat, z chłodnymi wiatrami przewietrzającymi winorośle w miesiącach jesiennych, tym samym spowalniając proces wegetacji na tyle, aby owoce Pinot Gris dojrzały do perfekcji.

Pinot Gris Black Birch jest bardzo eleganckim i wielowarstowym winem. Bogactwo aromatów pigwy i dojrzałej gruszki, z dodatkiem imbiru, orzecha i skórki chlebowej otoczone jest kremową konsystencją Całość pięknie uzupełnia delikatna kwasowość. 

Ilość
Dostępne

CLARK ESTATE

MARLBOROUGH – NEW ZEALAND

Podróż rozpoczęła się dla Petera i Jane Clark w 1998 roku, kiedy podjęli decyzję, by wyruszyć do Marlborough, założyć winnicę i żyć z uprawy ziemi. Ponad 20 lat później ich wina są eksportowane i cieszą się uznaniem na całym świecie. Kolejne pokolenie rodziny w osobach Sarah, która zajmuje się sprzedażą i marketingiem oraz Simona – winiarza i enologa, z powodzeniem kontynuuje międzynarodowy sukces swoich rodziców.

Clark Estate to prawdziwa rodzinna firma winiarska, która szczyci się tym, że jest tętniąca życiem, potężna i autentyczna.

W naszej rodzinnej winnicy o powierzchni 10 hektarów, położonej w regionie Marlborough Upper Awatere, wytwarzamy mocne, żywe wina z autentycznym odzwierciedleniem tutejszego terroir - to, co może najlepszego zaoferować Marlborough.

 

Z szacunkiem dla natury, tworzymy nasze wina wraz z nią. Rolą, którą odgrywamy, jest łączenie, rozumienie, wyobrażanie sobie i umożliwianie potencjału, jaki niesie ze sobą każdy zbiór.

Winorośle są wystawione na działanie silnych wiatrów i niskich temperatur, co stwarza idealne warunki dla zdrowych owoców o wyjątkowej koncentracji.

Dolina Awatere, ze swoim niepowtarzalnym terroir, nadaje naszym winom charakterystyczny i żywy smak.

NZ1
2 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Nowa Zelandia
Producent
Clark Estate
Szczep
Pinot Gris
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
2
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
2
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
1
Cytrusy, kwaśne owoce
2
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0

Podobne wina

To top