Castell D`Or Cava Brut Nature

Castell D`Or Cava Brut Nature La Historia

80,00 zł
Brutto

Bladozłoty kolor, drobne bąbelki. W aromatach dojrzałe owoce pestkowe, cytrusy i tosty. W smaku świeże i lekkie, dobra kwasowość, posmak cytrusów i białych owoców. Idealne do dań pikantnych, dań przygotowywanych na grillu, serów i szynek. Podawać w temperaturze 6 – 8 Cº.

Ilość
Dostępne

Bladozłoty kolor, drobne bąbelki. W aromatach dojrzałe owoce pestkowe, cytrusy i tosty. W smaku świeże i lekkie, dobra kwasowość, posmak cytrusów i białych owoców. Idealne do dań pikantnych, dań przygotowywanych na grillu, serów i szynek. Podawać w temperaturze 6 – 8 Cº.

W 1878 roku powstał pierwszy rocznik prawdziwej Cavy, czyli musującego wina hiszpańskiego wytwarzanego przy zastosowaniu procesu drugiej fermentacji alkoholowej w butelce. Metoda ta zwana „szampańską” lub „tradycyjną” po raz pierwszy zastosowana została przez uczonego angielskiego Christopher’a Merret’a w XVII wieku. 95% wszystkich butelek Cavy produkowanych jest w Katalonii. Jednak zgodnie z przepisami DO Cava można ją produkować także w innych regionach Hiszpanii takich, jak: Rioja, Nawarra, Aragonia, Walencja, Estremadura, Kastylia i León.

HI228
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Wytrawne
Kraj
Hiszpania
Producent
Castell D'Or
Region
Penedes
Apelacja
DO Cava
Szczep
Xarel·lo, Macabeo, Parellada
Dojrzewanie wina
12 miesiecy
Punktacja Vivino
3.9
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
2
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
2
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
11,5%
Przedział cenowy
70-100zł

Podobne wina

To top