Castell D'Or Cava Brut blanco

Castell D'Or Cava Brut blanco

72,00 zł
Brutto

Wino ma kolor słomkowy z lekkimi złotymi refleksami. W nosie znajdziemy aromaty tostowe, kwiatowe oraz przypominające dojrzałe owoce. W ustach zrównoważone i eleganckie. Idealna jako aperitif. Świetne również do wszelkiego rodzaju ryb, białych i czerwonych mięs i skorupiaków. Podawać w temperaturze 6 – 8 Cº.

Ilość
Dostępne

Wino ma kolor słomkowy z lekkimi złotymi refleksami. W nosie znajdziemy aromaty tostowe, kwiatowe oraz przypominające dojrzałe owoce. W ustach zrównoważone i eleganckie. Idealna jako aperitif. Świetne również do wszelkiego rodzaju ryb, białych i czerwonych mięs i skorupiaków. Podawać w temperaturze 6 – 8 Cº.

W 1878 roku powstał pierwszy rocznik prawdziwej Cavy, czyli musującego wina hiszpańskiego wytwarzanego przy zastosowaniu procesu drugiej fermentacji alkoholowej w butelce. Metoda ta zwana „szampańską” lub „tradycyjną” po raz pierwszy zastosowana została przez uczonego angielskiego Christopher’a Merret’a w XVII wieku. 95% wszystkich butelek Cavy produkowanych jest w Katalonii. Jednak zgodnie z przepisami DO Cava można ją produkować także w innych regionach Hiszpanii takich, jak: Rioja, Nawarra, Aragonia, Walencja, Estremadura, Kastylia i León.

HI215
12 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Wytrawne
Kraj
Hiszpania
Producent
Cossetania - Castell D'Or
Region
Katalonia
Apelacja
DO Cava
Szczep
Macabeu, Xarel·lo, Parellada
Dojrzewanie wina
14 miesięcy
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
2
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
2
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
11,5%

Podobne wina

To top