Castell d'or

Castell d’Or to firma utworzona przez grupę ośmiu współpracujących ze sobą spółdzielni winiarskich z różnych obszarów winnych w Katalonii. Ich wspólnym celem jest połączenie tradycji, doświadczenia, myśli technicznej i najnowocześniejszej technologii podczas wszystkich procesów takich, jak produkcja, butelkowanie i handel wysokiej jakości winami i cavami na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Obszar Penedes był zamieszkały i uprawiany od VI wieku p.n.e. przez plemię iberyjskie zwane Cossetans.

Castell d’Or produkuje różne gatunki cavy pod marką Cossetania w Penedès - regionie o idealnych warunkach do tworzenia tak wspaniałych win. Na obszarze tym, pokrytym przez pagórki i wzgórza, lasy i morze winnic, które rozciągają się od linii brzegu morskiego do wysokości 500 metrów, można wyodrębnić kilka mikroklimatów. Każdy z nich ma swoje szczególne cechy, które mają osobliwą wpływ na powstające tam wina.

Ponadto na całym obszarze obowiązuje szereg przepisów sklasyfikowanych pod nazwą „Denomination de Origin”, które gwarantują zarówno pochodzenie, jak i jakość tamtejszych win.

W winach produkowanych przez Castell d’Or zdecydowana większość używanych winogron jest autochtoniczna i pochodzą one z winnic oddających charakterystykę danego terenu.

Wszystkie te warunki sprawiają, że wina Penedès są wyjątkowe i cenione na całym świecie.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

To top