Weingut Erbeldinger

Weingut Erbeldinger 

Filozofia

Skupiamy sie na tradycyjnych niemieckich odmianach winogron i pokazujemy ich potencjał w regionie Rheinhessen. Z tego powodu nie używamy beczek dębowych o pojemności 225l, tylko kadzie ze stali nierdzewnej dla win białych i beczki dębowe o pojemności 500l dla win czerwonych. To jest to co nazywamy "Nowoczesny smak w tradycji Rheinhessen". 

Rodzina

My kochamy to co robimy! Kiedy Gertrud i Kurt Erbeldinger założyli gospodarstwo, ich głównymi uprawami była kukurydza oraz owoce takie jak jabłka, brzoskwinie i winogrona. Jednak po pewnym czasie zdecydowali oni, że skupią sie tylko na winogronach. Od lat 70-tych winnica zdobywa nagrody w konkursach lokalnych i międzynarodowych. Kiedy w 2001 roku Kurt Elberdinger zmarł, jego syn Stefan i synowa Edith zaczęli krok po kroku rozwijać produkcję. Obecnie już trzecie pokolenie aktywnie uczestniczy w pracach w winnicy. Christoph jest młodszym winiarzem i dostarcza nowych pomysłów do winiarni, jego dziewczyna Gundi przygotowuje posiłki dla gości, a jego siostra Gudrun odpowiada za sprzedaż i marketing. Każdy członek rodziny Elberdinger począwszy od babci Gertrudy do jej wnuków ma swój udział w winnej przyjemności tworzonej dla ciebie. 

 

Winiarnia

Nasza rodzinna winiarnia produkuje wina z sukcesami od ponad 50 lat. Jesteśmy miłośnikami natury dlatego też prowadzimy nasze winnice w sposób ekologiczny. Wszystkie nasze winorośle rosną na glebach lessowo-gliniastych w najlepszych lokalizacjach w Bechtheim i Gundheim w regione Rheinhessen. Obszar ten jest nie tylko największym winiarskim terytorium, ale najbardziej dynamicznym z największą liczbą nowych winnic z młodymi winiarzami, którzy łączą tradycję z nowoczesnością. W naszej winnicy uprawiamy odmiany charakterystyczne dla tego regionu, które oferują pełnię smaku i umiarkowaną zawartość alkoholu. Nasza winiarnia może pochwalić się wieloma medalowymi winami. 

Szczepy

W naszej winnicy uprawiamy głównie szczepy odmian białych takich jak Riesling ze swoim delikatnym kształtem, kremowe Pinot Blanc, finezyjne Chardonnay i pełny, aromatyczny Gewürztraminner. Nasze serca i dusze poświęcamy również takim odmianom, które są charakterystyczne tylko dla tego regionu tj. Huxelrebe i Scheurebe. Posiadamy również odmiany czerwone takie jak owocowe i aksamitne Pinot Noir oraz Portugieser ze swoimi pieprzowymi nutami. Oferujemy szeroką gamę win- od win podstawowych do win premium tzw. „privat”, a atrakcją naszej oferty jest „GLANZSTÜCK”. 

Nagrody

Jeżeli robisz coś z pasją, wyniki są więcej niż dobre.

Plasujemy się na ósmym miejscu w rankingu German Wine Competition DLG wśród 100 najlepszych niemieckich winiarni. Trzy z naszych Riesling’ów otrzymało 90 punktów w Międzynarodowym Konkursie Rieslingów „Best of Riesling”, nasz musujący Riesling otrzymał nagrodę „Best German Reisling Sekt”. Zdobyliśmy również 27 medali w konkursie winiarskim w Rheinhessen. 

Wiengut Familie Erbeldinger

Winiarstwo: od trzech pokoleń

Winnice: 30 hekatrów

Gleba: lessy, iły i wapienie 

Szczepy:

Reisling 20%

Pinot Noir: 20%

Weissburgunder/ Pinot Blanc: 20%

inne (12 odmian): 40% 

 

winiarnia/posiadłość:

- rodzinna winnica w sercu regionu Wonnegau/ Rheinhessen

- Dogodne warunki klimatyczne -1700 godzin słonecznych i tylko 550mm opadów rocznie.

-Podział obowiązków odnośnie winnic, piwnic i sprzedaży pomiędzy członków rodziny 

Nagrody: nagroda w konkursie Rheinland- Pfalz 2018 (Rheinhessen)

8 miejsce w niemieckim rankingu DLG Top 100

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

To top