Teperberg 1870 winery

Teperberg Winery sine 1870

Winnica Teperberg, założona w 1870 roku przez Zeeva Teperberga w starym mieście w Jerozolimie, stała się pierwszą rodzinną winnicą założoną w Izraelu w nowej erze. Dziś pan Moti Teperberg reprezentuje piąte pokolenie i jest obecnym właścicielem oraz dyrektorem generalnym winnicy Teperberg. Produkując 8 milionów butelek rocznie, Teperberg Winery jest trzecią największą winnicą w Izraelu skąd 85% produkcji jest sprzedawane na lokalnym rynku izraelskim, a 15% jest eksportowane do 22 krajów na całym świecie. 

Winnica znajduje się u podnóża gór Judejskich, w otoczeniu sadów owocowych i orzechowych, a przede wszystkim kilku z najważniejszych winnic w Izraelu. Obszar ten stanowi integralną część szlaku turystyki winnej w Izraelu. Ponadto obszar ten łączy długoletnią historię wina z nowoczesnymi metodami uprawy winogron wysokiej jakości. Winnice rozciągają się na ponad 350 hektarach, od Gór Negew na południu, po Górną Galileę na północy. 

Teperberg Winery oferuje pięć odmiennych serii win różniących się procesem produkcji i charakterem. 

Legacy - Wina te, pochodzące z wybranych odmian i unikalnych winnic, produkowane są w precyzyjny i drobiazgowy sposób, aby wydobyć pełny potencjał najlepszych winogron przybywających do naszej winnicy. Ta seria win produkowana jest z szeregu niszowych odmian, dzięki czemu każde wino ma bogaty, unikalnym charakter. Wszystkie wina z tej serii dojrzewały w beczkach z francuskiego dębu przez 18 miesięcy, zanim zostały wypuszczone na rynek i mają ogromny potencjał starzenia przez wiele lat. 

Essence - Ta seria wysokiej jakości win wyróżnia się unikalnym środowiskiem uprawy i terroir, które w pełni odzwierciedla warunki glebowe i klimatyczne. Skrupulatny proces produkcji tych odmian silnie podkreśla cechy charakterystyczne każdej winnicy, w której winogrona były pierwotnie uprawiane. Wszystkie wina z tej serii dojrzewały w beczkach z francuskiego dębu przez 18 miesięcy, zanim zostały wypuszczone na rynek i mają ogromny potencjał starzenia przez wiele lat. 

Inspire - Unikalna seria czerwonych i białych mieszanek win z wysokiej jakości winnic rozmieszczonych w kilku rosnących regionach Izraela. Ta seria win oferuje nowe oryginalne mieszanki przygotowane przez winiarzy, a także klasyczną mieszankę bordeaux. Mieszanki są złożone, bogate i mają miękkie, w pełni zrównoważone wykończenie. Wina czerwone z tej serii dojrzewały w beczkach z francuskiego dębu przez 8 miesięcy. 

Impression - Seria klasycznych czerwonych i białych win odmianowych, pochodzących z winnic w Shfelat Yehuda i dolinie Ayalon. Wina z tej serii składają się z wybranych odmian i dojrzewają w dębowych beczkach przez około 6 miesięcy, aż do osiągnięcia wysokiej jakości win o potencjale dojrzewania. Wina z tej serii są przyjemne do picia, nawet gdy są młode i charakteryzują się równowagą bogatych aromatów owocowych i delikatnym zapachem dębowych beczek. 

Vision - Seria młodych, czerwonych i białych win z winnich na równinie Judzkiej. Wina te wyrażają swoją świeżość kolorem, aromatami i wspierającym ciałem. Seria łączy wina gatunkowe i jedno wino mieszane. 

Moscato - Seria młodzieńczych i świeżych czerwonych i białych win z winnic na nizinach Judzkich. Nadzwyczajne znaczenie tych win wyraża ich kolor i cechy odmianowe. Wina z tej serii są łatwe do picia i oferują świetny stosunek jakości do ceny. 

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

To top