Legacy Cabernet Franc

Legacy Cabernet Franc

280,00 zł
Brutto

Kupuj więcej i negocjuj ceny! Napisz na sklep@citywine.pl

Jest to wino przeznaczone do posiłku. Jego kuszący kolor czerwonego granatu, charakteryzuje się klasycznym aromatem Cabernet Franc czyli atrakcyjną, przyjemną nutą zieleni typową dla tej odmiany, która miesza się z zapachem słodkich owoców owiniętych w delikatny zapach drewna. Aksamitne ciało i jego obecność pozostawiają ślad na długo po wypiciu.

Ilość
Brak

Legacy Cabernet Franc to najwyższej klasy wino produkowane przez rodzinę Teperbergów. Jego winogrona rosną w winnicy na wysokości 350 metrów na zboczach wzgórz Efraim. Jest to winnica, z unikalnym mikroklimatem, która ma najbardziej wyraźny wpływ na charakter wina. Ten szlachetny sok gronowy dojrzewa w beczkach przez 18 miesięcy, kolejno 10 miesięcy w butelce, aż do osiągnięcia pełnej synergii aromatu i smaku - jest to wino przeznaczone do posiłku. Jego kuszący kolor czerwonego granatu, charakteryzuje się klasycznym aromatem Cabernet Franc czyli atrakcyjną, przyjemną nutą zieleni typową dla tej odmiany, która miesza się z zapachem słodkich owoców owiniętych w delikatny zapach drewna. Aksamitne ciało i jego obecność pozostawiają ślad na długo po wypiciu.

Winnica została założona w 1870 roku przez Abrahama Teperberga i jego syna Zeeva Zaida Teperberga. Zarządzana przez Moti Teperberga Teperberg jest obecnie jedną z wiodących izraelskich winnic, produkującą ponad 100 odmian wina i soku winogronowego. Firma sprzedaje ponad cztery miliony butelek rocznie, lokalnie i na całym świecie. Teperberg jest wymieniany jako jedna z najbardziej znanych izraelskich winnic.

IZ102

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Izrael
Producent
Teperberg
Apelacja
Shomron
Szczep
Cabernet Franc
Dojrzewanie wina
18 miesięcy
Smak
Wytrawne
alkohol
14,5%
To top