Patrice Moreux Vigneron

Patrice Moreaux 

Historia

Początki naszej winnicy sięgają 1677 roku, kiedy Edme Corty zrobila pierwsze nasadzenia w Pouilly, a André Moreux kupił swoje pierwsze winorośle w 1702 roku w Sancerre, po drugiej stronie Loary. To niesamowite, że ich zamiłowanie do wina i ziemi przetrwało 300 lat i objęło 12 pokoleń!  

Te początki wyjaśniają dziś naszą obecność w apelacji Pouilly-Fumé, a ściślej w Les Loges, oraz w Sancerre w Chavignol. Te dwie królewskie apelacje Sauvignon Blanc zostały zjednoczone w 1955 roku poprzez małżeństwo Jeannine Corty i Raymonda Moreaux, bezpośrednich potomków Edme i André. Jako prezent ślubny rodzice dali im 4,5 hektarową działkę z winnicą na zboczu wzgórza - „Loge Aux Moines”. Dziś ta piękna historia jest kontynuowana dzięki ich synom - Arnaud i Julien Moreux - którzy pracują w tej rodzinnej winnicy od 2009 i 2011 roku.  

Filozofia

W każdej butelce z winnic Patrice Moreux znajdziesz przede wszystkim pasję, wiedzę i ciągłe poszukiwania prawdy, oraz filozofię, w której natura jest królową, nie pozostawiając miejsca na ingerencję chemiczną lub drożdże zewnętrzne. Wszystkie wina są fermentowane naturalnie i wytwarzane z największym szacunkiem dla ich terroir. Nasza filozofia jest prosta: winorośl jest naszą świątynią. Naszą ekologiczną dewizą jest szanowanie przyrody i winorośli, które są podstawą naszej pasji. To przekonanie oznacza, że ograniczamy naszą ingerencję w winorośl, obserwujemy jej korzenie, rozumiemy subtelności terroiru, mierzymy zdolność do odżywiania, monitorujemy jej zdrowie i dbamy o nią.  

Loge aux Moines

Ta działka jest częścią oryginalnej winnicy Pouilly i była pierwszą uprawianą przez benedyktyńskich mnichów z XI wieku. Byli oni najlepszymi winiarzami swoich czasów, świetnymi zielarzami i mieli bezpośredni związek z naturą, a także szybko zrozumieli, że to miejsce jest idealne do uprawy winorośli. Skierowana na południe, z widokiem na Loarę, korzysta z pierwszych promieni słonecznych a co za tym idzie większej ilości ciepła w ciągu dnia, a także wyjątkowego terror - 100% marglu z wieku kimerydu, o największym w Pouilly stężeniu wapienia. Dlatego w ich oczach było to naturalne miejsce do uprawy winorośli. 

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

To top