Quinta de Curvos

Quinta de Curvos

Quinta de Curvos to jedna z najpiękniejszych posiadłości w regionie Minho. Jej historia sięga cztery stulecia wstecz i jest pełna opowieści oraz wydarzeń, które odcisnęły na niej swoje piętno. 

Historia

Qinta de Curvos –Sociedate Agricola, S.A. to rodzinna firma założona w 1976 roku przez dwóch braci Jaime i José Fonseca, którzy po 25 latach spędzonych w Angolii, powrócili do Portugalii i w 1974 roku zdecydowali się nabyć posiadłość Qinta de Curvos aby rozwijać swoją pasję winiarską. Historia posiadłości Quinta de Curvos zaczyna swój bieg cztery wieki temu i wypełniona jest wieloma legendami powiązanymi z ciekawym otoczeniem posesji takim jak stary dwór, jaskinie, jezioro, ogrody i oczywiście winnica. Wydaje się, że Quinta de Curvos, otoczona jaskiniami, szerokim jeziorem, ogrodami, winnicami, wyłania się jakby prosto z bajki i zachęca odwiedzających do odkrywania coraz to nowych zakątków. 

Region

Region Vinho Verde rozciąga się przez północno-wschodnią część kraju znaną jako Entre-Douro-e-Minho. W przeciwieństwie do rejonu śródziemnomorskiego w dolinie Douro panuje klimat gorący i suchy idealny dla upraw drzew oliwkowych, migdałowych, winnic oraz owoców cytrusowych. 

Wina

Szeroka gama Vinho verde produkowanych w Quinta de Curvos charakteryzuje się różnorodnymi aromatami czego wynikiem są wina o nutach owocowych, dobrze zbalansowane i wysokiej jakości. Biorąc pod uwagę konkurencyjny charakter rynku wina, Quinta de Curvos, jako firma rodzinna, jest wierna kodeksowi wartości dotyczących tradycji i innowacji, i nigdy nie przestaje szanować środowiska i prawdziwej pasji do wina. 

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

To top