Vignobles Bonfils

Bonfils

Rodzinna & Niezależna od 1870

Tworząc wina i emocje, nasza rodzina ukazuje cechy naszego terroir od 6 pokoleń. W naszych posiadłościach znajdziesz winnice i luksusowe hotele, które zapewnią wyjątkowe doznania podczas enologicznej wycieczki na drogach południowej Francji. Nasza rodzinna, niezależna od 1870 roku firma jest zaangażowana w ochronę środowiska, poprzez zachowanie integralności każdego z naszych sklasyfikowanych winiarskich stanowisk.

Rodzina z pasją

Nasza rodzinna przygoda rozpoczęła się w 1870 roku od niezwykłej kobiety, mojej prababki, Honorine Bonfils. Poprzez swoją awangardę i wkład w nowoczesną i zrównoważoną uprawę winorośli była ona jedną z pierwszych kobiet we Francji, które otrzymały Order Zasługi Rolnej.

W 1962 roku zaczęliśmy budować i tworzyć nasadzenia, które stały się podwalinami pod winnice Bonfils. Z pasją do terenów i wina Langwedocji oraz świadomi ich potencjału, zdecydowaliśmy się osiedlić na tamtejszych zboczach oraz tarasach i stawiamy na autentyczność tego terroir. Dziś jestem dumny, że ta pasja stała się naszą rodzinną tradycją.

Z pokolenia na pokolenie

Dzisiaj synowie Oliviera, Laurent i Jérôme codziennie wykonują swoją pracę angażując do tego również swoje dzieci- szóste pokolenie. Każdy z pasją przekazuje swoje doświadczenia i najlepsze praktyki co wzmacnia ich więzi międzypokoleniowe. Oprócz tworzenia firmy, mamy swoją filozofię, której bronimy. Poza samym winem, uwielbiamy wszystko co je otacza i sprawia nam to przyjemność. Tak jak Epikurejczycy, rodzina Bonfils chętnie dzieli się swoją miłością do winnicy i wina, w tym celu zmieniliśmy niektóre nasze posiadłości w luksusowe kurorty turystyczne, tworząc autentyczne, wyrafinowane i przyjazne miejsca. Wiele winnic znajduje się w obszarach o wyjątkowym pięknie naturalnym lub w miejscach chronionych ekologicznie (NATURA2000). Ponieważ rodzina ma pełną kontrolę nad winnicami, wybiera ona produkty i odpowiednie metody uprawy winorośli w celu ochrony środowiska oraz tych wyjątkowych przyrodniczych miejsc dla przyszłych pokoleń.

«Jesteśmy tylko strażnikami ziemi, chroniąc ją dla przyszłych pokoleń”

-Jean-Michel Bonfils

Każda posiadłość ma swoja historię, kulturę i dziedzictwo.

Półtora wieku pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Ten wiekowy zapał zaprowadził Jean-Michela Bonfilsa do najpiękniejszych terroir Langwedocji, początkowo wybranych przez Rzymian, a następnie duchowieństwo. Księża, pasjonujący się winem, ukształtowali najbardziej obiecującą ziemię. Podzielili terroir i wybrali najlepsze ekspozycje na wzgórzach. Ich dziedzictwo to znacznie więcej niż winnica, to mocne wzgórze, dobrze zachowany półwysep i rezerwat przyrody.

Z precyzją i starannością nasi plantatorzy i winiarze dopracowali swoje metody: monitorowanie parceli, odpowiednie zarządzanie potrzebami, uprawy organiczne, kontrolowane plony, zoptymalizowane planowanie zbiorów. Tak rodzą się największe terroir, okupione wielowiekowym poświęceniem.

BEZ CZŁOWIEKA TERROIR JEST TYLKO NADZIEJĄ.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

To top