Domaines Barons de Rothschild Lafite

Edmond de Rothschild

 

Pasja do wina, która prowadzi francuski oddział rodziny Rothschildów, narodziła się w 1868 roku, kiedy rodzina Jamesa de Rothschilda kupiła Château Lafite. Jego prawnuk, Edmond de Rothschild, rozpoczął nowy rozdział w winiarskiej przygodzie w 1973 r., nabywając dwa Crus Bourgeois w Listrac i Moulis-en-Médoc a w Bordeaux: Château Clarke i Château Malmaison.

W 1997 roku Benjamin i Ariane de Rothschild dali duży impuls do rozwoju Compagnie Vinicole, odkrywając nowe terroir na całym świecie. Otaczając się wspaniałymi ludźmi, rodzina Rothschildów odkryła subtelności i specyfikę swoich nowych terenów i to właśnie dzięki przyjaźniom i relacjom zaufania narodziły się słynne posiadłości i wina Compagnie Vinicole: najpierw w Południowej Afryce, potem w Argentynie, w Nowej Zelandii i wreszcie w Hiszpanii.

 

“Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. ” Goethe

 

Historia

Historia Rothshildów sięga XVI wieku, ale tak naprawdę rozpoczęła się w Niemczech w połowie XVIII wieku, kiedy Mayer Amschel stał się znanym biznesmenem, który pod koniec wieku dał swoim pięciu synom szansę zostania partnerami, aby mogli poznać rodzinny interes. Jego synowie byli bardzo utalentowani i zakładali oddziały w różnych europejskich miastach: jeden pozostał we Frankfurcie, podczas gdy jego bracia osiedlili się w Londynie, Paryżu, Wiedniu i Neapolu. Ich światowy sukces w dziedzinie bankowości sprawił, że zakłady Rothschilda stały się legendą i finansowały: armię Wellingtona, gorączkę złota, Kanał Sueski, rozwój kolei i poszukiwanie ropy a nazwisko Rothschild szybko stało się synonimem jakości i doskonałości. Pasja tworzenia i innowacji jest przekazywana w tej rodzinie od ponad 250 lat. Prestiż tego legendarnego nazwiska lśni w wielu dziedzinach: finansach, filantropii, winiarstwie, nauce, sztukach pięknych, żeglarstwie… Każde pokolenie wciąż wzbogaca rodzinne dziedzictwo, które łączy w sobie nowoczesność i elegancję.

Pięć strzał w godle rodziny Rothschildów symbolizuje pięciu braci, którzy dali początek tej przedsiębiorczej dynastii: 5 synów Mayera Amschela Rothschilda.

 

Listrac i Château des Laurets

Edmond de Rothschild chciał ożywić nieznaną dotąd odmianę Médoc zamiast kontynuować produkcję sprawdzonych winorośli, zmieniając tym sposobem w ikonę winnicę, która teraz nosi nazwę Listrac. Ta sama wizja zainspirowała Benjamina de Rothschilda w 2003 roku, kiedy kupił Château des Laurets- nierentowny majątek winiarski. Zaintrygowany jego dziedzictwem podjął się jego odbudowy .

 

Nowe tereny

Argentyna, Hiszpania, Republika Południowej Afryki, Nowa Zelandia.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

To top