Quinta da Ribeirinha

QUINTA da RIBERINHA 

Winnice

Nasze winnice są położone na ziemiach wapienno-gliniastych, w klimacie suchym śródziemnomorskim i na południowych ekspozycjach. Łączymy w nich nowoczesne technologie z doświadczeniem i wiedzą przekazywaną przez pokolenia. Winorośl jest uprawiana na zintegrowanych systemach produkcyjnych, w których użycie chemikaliów jest zredukowane do minimum, oszczędzając środowisko i ludzkie zdrowie. 

Głównymi szczepami uprawianymi w naszej winnicy są: Trincadeira Preta, Touriga Nacional, Touriga Franca, Aragonez, Alicante Bouchet, Fernao Pines, Arinto, Trincadeira das Pratas i Verdelho. Na mniejszą skalę uprawiane są: Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Petit Verdot, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling i Gewurztraminer. 

Historia

Pasja do wina oraz wielkie poświęcenie winiarstwu było przekazywane w rodzinie Candido przez pokolenia. Jose Candido, senior rodziny, od najmłodszych lat wiedział, że wino stanie się głównym źródłem jego dochodu. W 1995 roku rozwinął on swoją działalność przekazując część obowiązków swojemu synowi Joaquim Candido, który z zamiłowania był wielkim entuzjastą wina i winiarstwa, a z zawodu neurologiem. Joaqim Candido wspierał działania ojca poprzez nowe nasadzenia, budowę własnej piwnicy i wprowadzanie nowych technologii oraz metod naukowych w proces produkcyjny. Niedługo po tym dwoje jego dzieci Mariana i Rui, ekonomistka i biochemik weszli w skład zarządu firmy. 

Ribatejo Wine Route

Jednym z ważnych punktów na trasie Ribatejo Wine Route jest przekształcona ze starego młyna oliwnego restauracja oferująca degustacje win i oliwy z oliwek. Stary młyn został przekształcony w muzeum/restaurację/salę do degustacji, miejsce pełne symboli i wspomnień. Właściciele starają się zachować te wspomnienia, pozostawiając oryginalny wygląd młyna i wypełniając go tradycyjnymi maszynami winiarskimi takimi jak prasa czy młynek do winogron. 

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

To top