Azienda agricola malvira

Malvira

Nasza historia i filozofia z Roero

Nasza winiarnia rozpoczęła produkcję w 1950 roku pod kierunkiem Giuseppe Damonte. Giuseppe był wizjonerem, rozumiejąc, że w latach 50. Roero jeszcze nie powiększyło do maksimum swojej winnicy, a tym samym potencjału uprawy winogron. Dziś majątkiem zarządzają Massimo i Roberto Damonte, synowie Guiseppe, którzy odziedziczyli zamiłowanie ojca do produkcji wina. Mimo stałego wzrostu produkcji i ekspansji na nowe rynki winnica jest nadal firmą rodzinną. Malvira korzysta bezpośrednio z zaangażowania Federiki i Patrizii Damonte, żon Massimo i Roberto, które prowadzą luksusowy hotel i restaurację z 13 pokojami. Obecnie bracia dzielą obowiązki, Massimo zarządza winnicami a Roberto piwnicą. Giacomo, syn Roberto i Patrizii, jest także częścią firmy rodzinnej. Jest on studentem enologii w szkole w Albie i planuje kontynuację rodzinnego biznesu w nowym pokoleniu. 

Rodzina i członkowie personelu w Malvira to ludzie z pasją, żyjący ze współpracy i wzajemnego entuzjazmu, a głównym celem każdego członka „rodziny” Malvira jest to, aby wina wychodziły poza obszar Roero w najczystszej i najbardziej eleganckiej formie. 

Nasze winnice

Region Roero jest szczególnie interesujący, ponieważ ziemia ma tutaj bogatą i zróżnicowaną historię. Obszar Roero pokrywa około 350 km i łączy 23 gminy oraz miasteczka. Nazwa Roero pochodzi od rodziny Conti-Roero, która zamieszkiwała ten obszar w XIV wieku, jednak tożsamość terytorium pochodzi sprzed 1000 roku, kiedy cały „obszar Roero” pokrywało morze. Stąd pochodzi piaszczysta i wapienna gleba występującą na całym obszarze. W rzeczywistości dość często można zaobserwować skamieliny wystające w wielu miejscach w winnicach. 

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych winnic. W każdej z nich z uwagą i starannością dbamy o glebę i uprawę winnic, stosując metody naszych przodków, przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

To top