Hugo casanova

Winnica Hugo Casanova została założona w 1898 roku, kiedy pierwszy Casanova pochodzący z Włoch, z regionu Veneto, przybył do Chile. Dziś ma ona powierzchnię 100 hektarów, a nasza główna winiarnia usytuowana jest w dolinie Maule, gdzie cztery pokolenia rodziny Casanova zajmują się produkcją i wysyłką wina do ponad 20 krajów na 3 różnych kontynentach. Nasze wina stanowią połączenie włoskiej tradycji i stylu win z naturalnymi zaletami chilijskiego regionu uprawy winorośli.

Historia

Pod koniec XIX wieku, pochodzący z północy Włoch, pierwsi członkowie rodziny Casanova przybyli do Chile, aby kontynuować szlachetną tradycję produkcji doskonałych win. Jako pierwszy był Eliseo Casanova, który nabył w 1898 r. posiadłości „Batuco” i „Valle Hermoso” w Itata, gdzie rozpoczęło się spełniać jego marzenie. Następnie jego syn Aldo, zachęcony wyjątkowym klimatem regionu Maule, idealnym do uprawy winorośli, kupił farmę „Purisima”, o powierzchni 100 hektarów, gdzie zasadził francuskie odmiany, takie jak: Cabernet Sauvignon, Merlot, Carménère, Chardonnay i Sauvignon Blanc. Po latach, zastępcą pana Aldo został jego syn Hugo Eliseo, który przejął odpowiedzialność za przedsiębiorstwo. W 2000 roku dołączył do niego Hugo Andrés, który wraz z ojcem opracował koncepcję „Butikowej winiarni”, rozszerzając swoje rynki na Europę, Azję i obie Ameryki.

Produkcja

Dzisiaj winiarnia Hugo Casanova ma piwnicę, gdzie przechowywane są 2 miliony litrów win oraz roczną produkcję około 1,3 miliona litrów o czterech poziomach jakości: Premium, Gran Reserve, Reserve i Varietal Plus.

Nagrody

Łącząc tradycję z najnowszą technologią oraz mając jako podstawę wysoką jakość gleb i przyjazną pogodę, otrzymujemy doskonałe wina, nagradzane na głównych światowych konkursach winiarskich. Najważniejszą nagrodą jaką zdobyliśmy jest International Star for Quality, przyznawana za: zadowolenie klienta, przodownictwo, innowacyjność oraz prestiż, którą nasza firma otrzymała w 2006 roku w Paryżu.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Family Reserve Cab.Sauvignon/Syrah
  • -60,00 zł

Family Reserve...

Cena podstawowa 149,00 zł -60,00 zł Cena 89,00 zł
  Wino starzone 12 miesięcy we francuskim dębie. Niesamowicie intensywna rubinowa czerwień. W nosie wyczuwalne dojrzałe czerwone owoce,...
To top