Borderac Crus & Vins

Borderac Crus & Vins

Filozofia

Region winiarski Bordeaux obejmuje obecnie około 6150 profesjonalnych winnic, które zajmują

115 000 hektarów winorośli w około 60 apelacjach. Wina wyprodukowane z klasyfikowanych odmian stanowią łącznie około 2% całości. Oprócz zebranych ręcznie klasyfikowanych odmian, Borderac Crus & Vins zaprasza swoich klientów do odkrywania ukrytych klejnotów najwyższej jakości wśród pozostałych 98%. Te wina są wytwarzane przez pasjonatów, którzy dbają o szczegóły i mają prostą filozofię, aby co roku produkować najlepsze wina z najwyższym szacunkiem dla środowiska. Naszym celem jest to aby nasi międzynarodowi partnerzy poznali duszę Bordeaux.

Historia

Założony w 1997 r. Borderac Crus & Vins jest wynikiem 150-letniego dziedzictwa. Przygoda rozpoczęła się w 1847 roku, kiedy polski agronom Pierre Skawinski przejął rządy w Chateau Giscours i osiedlił się w Médoc. Stał się on pierwszym z długiej linii potomków Skawińskich, którzy byli rygorystycznymi, lecz pomysłowymi zarządcami winnic. Syn Pierre'a Théophile został zarządcą nieruchomości w Chateau Léoville Las Cases pod koniec XIX wieku, którą ostatecznie kupił. Jego następcą został zięć André Delon, a następnie wnuki Paul i Michel Delon utrzymując firmę w rękach rodziny przez przez kolejne cztery pokolenia .

Wreszcie w 1997 r. Yorick d’Alton, zięć Michela Delona, a następnie Axel d’Alton, wnuk Delona, stworzył Borderac Crus & Vins, aby kontynuować i utrwalać rodzinną tradycję. BCV jest zatem przeniesieniem przez pokolenia głębokiej fachowej wiedzy o Bordeaux i jego winnicach – dziś jest synonimem jakości, a przede wszystkim głębokiej pasji do wina. Jesteśmy ambasadorami naszych partnerów w produkcji wina, a naszym celem jest dzielenie się naszą historią i doświadczeniem z naszymi klientami.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

To top