Maison Pierre Sparr

Pierre Sparr 

Duch Maison Pierre Sparr Successeurs 

Historia

Między pasją a emocjami… 

Początki winiarskiej rodziny Sparr sięgają 1680 roku, kiedy urodził się Jean Sparr. Pod wpływem François Pierre'a Sparra w 1785 r. winnice zostały powiększone. Kilka pokoleń później Charles Sparr rozwinął działalność, zwiększając ją w dziedzinie handlu i dotyczącą starzenia wina. Jego syn Pierre przejął stery w wieku 20 lat. Jego wyczucie biznesu uczyniło go pionierem „rozlewu win” w Alzacji. Jego motto brzmiało: „inwestuj, rozwijaj i utrzymuj”. 

Podczas II wojny światowej Sigolsheim i jego winnice zostały całkowicie zniszczone, ale dzięki dużej odwadze i uporowi Pierre Sparr odbudował jedną z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych winnic Alzacji. Jego synowie René i Charles przyczynili się do powiększenia winnic i rozwoju rynków europejskich, co nadało firmie nowy wymiar. Teraz dziewiąte pokolenie, dąży do celu jakim jest utrwalenie tradycji, pasji i emocji. 

Winnice Alzacji - Niezwykłe środowisko

Styl naszych ambitnych win zdobywa światowe uznanie dzięki doskonałemu połączeniu wiedzy przodków z dzisiejszą technologią. Odbywa się to poprzez poszanowanie każdej odmiany, obecności szczególnej gleby i wszechstronngoe klimatu. Posiadłość Maison Pierre Sparr Successeurs, położona w sercu słynnej Alzackiej winnicy, obejmuje 15 hektarów własnych ziem i dodatkowo 130 hektarów uprawianych przez doświadczonych winiarzy.  

Alzacja – wspaniały region winiarski

Historia alzackiej uprawy winorośli rozpoczęła się w czasach Rzymian. W średniowieczu jej wina należały do najsłynniejszych i najdroższych w Europie. Chroniona od zachodu przez Wogezy, ta wspaniała kraina znajduje się po francuskiej stronie Renu, na odcinku 150 km między równinami a wzgórzami. To jest właśnie szlak winny Alzacji. 

Położona na zboczach Wogezów winnica korzysta z przyjaznego suchego klimatu i późnego nasłonecznienia w ciągu dnia, co zapewnia powolne dojrzewanie winogron. Również chłodna jesień pomaga rozwinąć niezwykłe aromaty alzackich odmian. Prawdziwe bogactwo win Alzacji jest wynikiem różnorodności „terroir”, które ukazują wyraźne różnice i mocną typowość charakterystyczną dla odmiany, jak również subtelny aromat i niepowtarzalny smak. 

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

To top