Tommasi Viticoltori - Tommasi Family

Tommasi to historia rodziny opowiedziana poprzez głęboką miłość do win i ludzi. Historia czterech pokoleń, które zealizowały swoją pasję w najlepszych terroir i uczyniły "doskonałość" swoją misją.

 

Historia

Rodzina Tommasi zajmuje się produkcją wina od ponad 100 lat, odkąd w 1902 r. Giacomo Battista Tommasi kupił małą winnicę w Valpolicella Classica.

Przez cztery pokolenia, rodzina zawsze osobiście zarządzała firmą. Dzięki  innowacyjnym decyzjom i  zachowaniu  szacunku do tradycji i terytorium członkowie rodziny stale podnoszą jakość swoich win.

Oto 3 zasady dzięki którym rodzina Tommasi stała się liderem na rynku win włoskich:

1) wprowadzanie przemyślanych zmian,

2) szacunek dla środowiska,

3) zawsze najwyższa  jakość produktu.

  

Regiony

 

Tommasi Family Estates reprezentuje rodzinny projekt mający na celu produkcję doskonałych win w najbardziej znanych włoskich regionach. Od 1997 r. czwarta generacja winiarzy wzbogaciła swoje posiadłości wybierając wybitne terroir poza granicami Valpolicella Classica. Nieruchomości Tommasi rozciągają się na 570 hektarach w czterech najlepszych włoskich regionach winiarskich:

Tommasi Viticoltori, Verona - Veneto

Tenuta Caseo, Oltrepň Pavese - Lombardia

Podere Casisano, Montalcino - Toskania

Poggio al Tufo, Maremma Toscana - Toskania

Masseria Surani, Manduria - Apulia

Paternoster, Barile – Basilicata

 

Winnice

 

Tommasi Viticoltori znajduje się w Pedemonte, małej wiosce w sercu regionu Valpolicella Classica. Firma rozwijała się przez dziesięciolecia, od małej winnicy dziadka Giacomo Tommasiego do posiadłości rozciągającej się na łącznej powierzchni 205 hektarów: 105 hektarów w regionie Valpolicella Classica, na prestiżowych wzgórzach La Groletta, Conca d’Oro i Ca 'Florian, oraz 100 hektarów w regionach DOC w Weronie. Rezultatem tego jest produkcja doskonałych win przy użyciu głównie rodzimych winogron i według tradycyjnych metod.

 

Piwnice

  

Piwnica jest sercem winnicy. Duże beczki ze słowiańskiego dębu są znakiem rozpoznawczym stylu Tommasi w tradycji winiarskiej. W winiarni znajduje się także Magnifica, największa beczka na świecie z monogramem założyciela Giacomo. Drogocenne wina Tommasi dojrzewają w chłodzie podziemnej piwnicy.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

To top