Guido Berlucchi

Berlucchi  

JEDYNA TAKA HISTORIA 

Pionierzy z Franciacorta 

W 1961 roku, kiedy miałem trzydzieści lat, sen, który miałem jako student, stał się rzeczywistością: stworzyć klasyczne wino musujące w „nowej” strefie produkcyjnej „Franciacorta”. - Franco Ziliani 

Historia i rodzina  

Franco Ziliani znalazł w Guido Berlucchi idealną postać na swoją przygodę, która zapoczątkowała rewolucję enologiczną we Franciacorta. W 1955 r. spotkali się oni w okazałej rezydencji należącej do Guido Berlucchi, potomka szlachetnej rodziny Lany de ’Terzi, który szukał eksperta do ustabilizowania swojego białego wina, FRANCIACORTA Pinot del Castello. 

 

Franciacorta 

Geograficzna nazwa Franciacorta odnosi się do regionu, wina, a także do metody produkcji. Obejmuje ona 250 kilometrów kwadratowych i 19 gmin, z 2900 hektarami winnic obsadzonymi odmianami: 80% Chardonnay, a pozostałe 20% Pinot Noir i Pinot Bianco. 

Winnice Berlucchi 

Winnice Berlucchi zajmują ponad 550 hektarów, z czego 85 to posiadłości właścicieli, a reszta należy do wieloletnich, zaufanych winiarzy. Prowadzone zarówno na systemach kordonowych, jak i Guyot, winnice spełniły już wszystkie oficjalne wymagania dotyczące ekologicznej uprawy winorośli podczas zbiorów w 2014r., podczas gdy winnice należące do innych producentów osiągnęły ten status dopiero w 2016 roku. 

Metoda Franciacorta  

Po dodaniu liquer de triage- mieszanki drożdży i cukru, butelki umieszcza się na stojakach w zabytkowych piwnicach, gdzie przechodzą wtórną fermentację i kolejne dojrzewanie, które trwa od minimum 18 miesięcy do ponad 6 lat. Po usunięciu osadu wino jest poddawane dalszemu starzeniu w butelce, a następnie jest gotowe do spożycia. 

Franciacorta Berlucchi Rocznik 61 narodził się właśnie tutaj 

Historia Franciacorta przeszła rewolucję jesienią 1961 r. kiedy z piwnic Berlucchi wyłonił się pierwszy rocznik tego wina. Berlucchi ’61, w eleganckich wersjach Brut, Satèn i Rosé, nosi imię tego „pierworodnego Franciacorta” oraz bajecznej epoki lat 60. XX wieku, a także stało się winem pierwszego wyboru dla tych, którzy chcą czegoś więcej w swoim winnym aperitifie. 

Berlucchi’61 Nature całkowicie czysta Franciacorta 

Berlucchi ’61 jest teraz także dostępny w wersji Millesimato (rocznik datowany), wyprodukowany z najlepszych parceli winnych i wymaga co najmniej 5 lat starzenia w butelce. Ekskluzywny i elegancki, jest przeznaczony dla najbardziej wymagających koneserów, którzy wiedzą, jak docenić wielorakie niuanse Franciacorta, wina ukazującego bezkompromisowy styl natury. Z wizerunkiem koła, symbolem doskonałości, to cuvée spodoba się tym, którzy doceniają wyrafinowany styl we wszystkich jego formach. 

Palazzo Lana bezcenna Riserva 

Ponadczasowa elegancja Palazzo Lana Berlucchi, pięknej rezydencji, która zainspirowała pierwszą Franciacortę, jest cudownie odzwierciedlona w Riserva wyprodukowanej wyłącznie z samocieku (nie wyciskanego w prasie), z odmiany Pinot Noir, która dojrzewa przez 7 lat. Rzadka zarówno pod względem jakości, jak i ilości jest przeznaczona dla tych, którzy potrafią docenić kwintesencję Franciacorta. Jest produkowana tylko w latach o największym urodzaju. 

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

To top