Weingut Salzl Seewinkelhof

Salzl Seewinkelhof 

Winnica Salzl Seewinkelhof znajduje się w Illmitz, w otoczeniu malowniczych jezior i równin Parku Narodowego Neusiedler See - Seewinkel, w najbardziej wysuniętym na wschód krańcu Austrii w Burgenland. Nasza winnica od wielu lat jest firmą rodzinną. Z Heribertem, Josefem i Christophem Salzlem na czele, trzy pokolenia pracują obecnie ramię w ramię, i zgodnie z naszym hasłem „rozkosz i miłość życia” produkują wina pełne charakteru. Nasze wina znane są z miękkości i ciepła, typowych cech Seewinkel, odzwierciedlających spokojne i niekończące się równiny. Jako winiarze i gospodarze naszego czterogwiazdkowego pensjonatu stawiamy na autentyczność, pasję i troskę, aby zapewnić komfort i relaks naszym gościom. 

Historia

Winnica Salzl ma długą tradycję winiarską, a historia rodzinnego biznesu sięga 1840 roku. Zanim Heribert Salzl, ojciec Josefa Salzla, przejął firmę, gospodarstwo rolne zajmowało się rolnictwem mieszanym, jednak Heribert, jako jeden z pierwszych rolników w okolicy, coraz bardziej koncentrował się na winiarstwie, a w szczególności na winach białych i deserowych. Wywołał on sporo zamieszania kilkoma złotymi medalami. Dzięki dostosowaniu produkcji do wysokiej jakości win czerwonych, Josef Salzl położył podwaliny dzisiejszego sukcesu. W latach 80-tych a w 2000 roku, już przy pierwszej próbie, udało mu się umieścić swój produkt wśród 50 najlepszych czerwonych win w Austrii. Od 2005 roku jego syn Christoph również pracuje na pełny etat w winnicy. Krok po kroku przejmuje obowiązki, i kontynuuje tradycję rodzinną, a nasz zespół pracowników wspiera nas od lat w winnicy, winiarni i sprzedaży, wykonując niesamowitą pracę i współtworząc naszą pasję. 

Winnice

Jakość dobrego wina zaczyna się w winnicy. W przeciwieństwie do winnic uprawianych w przeszłości, dla dzisiejszych upraw mniej znaczy więcej. Mocno w to wierzymy, że selekcja owoców i obniżenie plonów w winnicy, podnosi jakość winogron, dlatego też do produkcji naszych win używamy wyłącznie zdrowych i w pełni dojrzałych owoców. Staranne obchodzenie się z ziemią, winoroślą oraz zamiłowanie do krajobrazu są niezbędne do uzyskania produktu o wyjątkowym charakterze. 

Region winiarski

Illmitz znajduje się na wschodnim brzegu Neusiedlersee i jest najniższym miastem Austrii, 117 metrów n.p.m. Duża liczba słonecznych dni, niekończące się równiny i różnorodność przyrody są charakterystyczne dla tego obszaru, zwanego Seewinkel.

Gleba zapewnia doskonałe warunki wzrostu, od drobnego piasku, do luźnego żwiru i czarnej ziemi, a niepowtarzalny klimat Seewinkel - kształtowany przez suche, gorące lata i mroźne zimy oraz wpływ równin panońskich i Jezioro Nezyderskie, tworzy wyjątkowe terroir, kształtujące wina eleganckie, świeże i mineralne. Dzięki temu wyjątkowemu mikroklimatowi region ten jest jednym z najbardziej uprzywilejowanych klimatycznie regionów winiarskich na świecie. 

Kolekcja win

Oprócz austriackich odmian winogron takich jak Blaufränkisch, Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah, które zapewniają międzynarodową stylistykę, naszą najważniejszą odmianą winogron jest typowy dla regionu Zweigelt. W przypadku białych win wiodącą odmianą jest Chardonnay, ale Welschriesling, Weißburgunder, Grüner Veltliner i Sämling 88 uzupełniają naszą ofertę w tym zakresie. 

Dziś nasze portfolio zawiera 75 procent win czerwonych i 25 procent win białych, gdzie niewielka ilość stanowi wina deserowe. Jak żaden inny region winiarski na świecie, szczególny klimat Seewinkel sprawia, że wina deserowe są klasą samą w sobie. Ciepły i wilgotny klimat późną jesienią zapewnia idealne warunki dla odmiany Botrytis cinerea, zwanej szlachetną wędką, tworząc wyjątkowe słodkie skarby Beerenauslese i Trockenbeerenauslese, które są znane daleko poza granicami kraju. 

 

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Figaro

Cena 139,00 zł
  ​ Intensywna, jasna słomkowo-żółta barwa z zielonymi refleksami. Owocowo-kwiatowy aromat pełen jabłek, gruszek i czarnego bzu z nutami...
To top