Salzl Seewinkelhof Grüner Veltliner

Salzl Seewinkelhof Grüner Veltliner

92,00 zł
Brutto

 

Grüner Veltliner to typowy austriacki szczep i jest obecnie najczęściej uprawianym białym winogronem w Austrii. Promienny zielonożółty kolor z subtelnymi refleksami. Piękny aromat dojrzałych owoców zielonego jabłka, gruszki i moreli, z subtelnymi nutami kwiatowymi, miodowymi, ziołowymi oraz cytrusowymi. Długie wykończenie, eleganckie i kremowe na podniebieniu z orzeźwiającą kwasowością i subtelną mineralnością. Doskonały towarzysz do dań wegetariańskich oraz owoców morza.

Ilość
Dostępne

​Grüner Veltliner to typowy austriacki szczep i jest obecnie najczęściej uprawianym białym winogronem w Austrii. Promienny zielonożółty kolor z subtelnymi refleksami. Piękny aromat dojrzałych owoców zielonego jabłka, gruszki i moreli, z subtelnymi nutami kwiatowymi, miodowymi, ziołowymi oraz cytrusowymi. Długie wykończenie, eleganckie i kremowe na podniebieniu z orzeźwiającą kwasowością i subtelną mineralnością. Doskonały towarzysz do dań wegetariańskich oraz owoców morza.

Winnica Salzl Seewinkelhof znajduje się w Illmitz, w otoczeniu malowniczych jezior i Rrówniny Neusiedler See - Parku Narodowego Seewinkel, w najbardziej wysuniętym na wschód stanie Austrii w Burgenlandzie. Winnica od wielu lat jest firmą rodzinną. Wina znane są z typowej miękkości i ciepła cechy Seewinkel, odzwierciedlające spokojne i niekończące się równiny.

AU33
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Wytrawne
Kraj
Austria
Producent
Weingut Salzl Seewinkelhof
Region
Burgenland
Apelacja
Burgenland
Szczep
Grüner Veltliner
Dojrzewanie wina
5 miesięcy
Punktacja Vivino
3.8
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
1
Masło, orzechy
2
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13%

Podobne wina

To top