Salzl Spatlese weiss

Salzl Spatlese weiss

109,00 zł
Brutto

 

Jasnozłote wino z subtelnymi zielonymi refleksami. Cudowny nos, w którym wyczujemy: brzoskwinie, nektarynki, kwiat czarnego bzu, miód kwiatowy, rumianek, ananas, liczi, delikatne nuty ziołowe, grejpfrut i pokrzywy. Na podniebieniu finezyjne, gęste i wyważone, soczyste.

Równowaga owoców i kwasowości sprawia, że będziecie chcieć więcej. To wino jest idealnym towarzyszem dań kuchni azjatyckiej.

(Najniższa cena w ostatnich 30 dniach to: 109zł)

Ilość
Dostępne

Jasno złote wino z subtelnymi zielonymi refleksami. Cudowny nos, w którym wyczujemy: brzoskwinie, nektarynki, kwiat czarnego bzu, miód kwiatowy, rumianek, ananas, liczi, delikatne nuty ziołowe, grejpfrut i pokrzywy. Na podniebieniu finezjne, gęste i wyważone, soczyste.

Równowaga owoców i kwasowości sprawia, że będziecie chcieć więcej. To wino jest idealnym towarzyszem dań kuchni azjatyckiej.

Winnica Salzl Seewinkelhof znajduje się w Illmitz, w otoczeniu malowniczych jezior i Rrówniny Neusiedler See - Parku Narodowego Seewinkel, w najbardziej wysuniętym na wschód stanie Austrii w Burgenlandzie. Winnica od wielu lat jest firmą rodzinną. Wina znane są z typowej miękkości i ciepła cechy Seewinkel, odzwierciedlające spokojne i niekończące się równiny.

AU49
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Słodkie
Kraj
Austria
Producent
Weingut Salzl Seewinkelhof
Region
Burgenland
Apelacja
Burgenland
Szczep
Sämling, Chardonnay, Bouvier
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
1
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
4
Tropikalne owoce
4
Warzywa, zielone owoce
1
Cytrusy, kwaśne owoce
2
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
1
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
10,5%
Przedział cenowy
100-150zł

Podobne wina

To top