Roqueta origen comercial

Roqueta 

Mamy ponad 800 lat doświadczenia w sektorze wina. Miłość do wina i całkowite poświęcenie się jego produkcji zostały przekazane i kwitły od pokoleń aż do dziś. Są one napędzane pasją wyrażania tożsamości każdej z naszych winnic i regionów w których rosną nasze wina. Staramy się łączyć szacunek dla tradycji z pociągiem do innowacji. 

Historia 

Historia rodziny Roqueta to historia rodziny winiarzy. Początki naszej działalności winiarskiej sięgają XII wieku, a konkretnie roku 1199. Nasze dziedzictwo jest ściśle związane z lokalną historią regionu Bages, który znajduje się w prowincji Barcelona. W Bages winnice uprawiane są od czasów rzymskich. Według najstarszych zachowanych dokumentów, w 1199 r. wino produkowano już w gospodarstwie Masia Roqueta, który znajduje się w miejscowości Santa Maria d'Horta d 'Avinyó. Obecnie w tym samym gospodarstwie nadal znajdują się ślady ponad ośmiu wieków poświęconych produkcji wina, takie jak prasy, kamienne kadzie i beczki. 

Pod koniec XIX wieku Ramon Roqueta Torrentó nadał rodzinnej działalności nowego biznesowego wymiaru. Zrobił to w 1898 r., kiedy przeprowadził się do Manresy, stolicy regionu Bages, i założył Ramon Roqueta (DO Catalunya), pierwszą z rodzinnych winnic. Kolejne zostały założone w 1983 r. Abadal Winery (DO Pla de Bages) i w 2007 r. Lafou Winery (DO Terra Alta). Dziś siedziba główna Roqueta Origen znajduje się w Santa Maria d 'Horta d' Avinyó, na terenie dawnego wiejskiego domu. 

LAFOU Celler 

Firma LAFOU Celler została założona w 2007 roku napędzona pragnieniem produkcji win, które odzwierciedlają wielkość odmiany Garnacha i regionu winnego tak niezwykłego jak Terra Alta, który ma długą tradycję w produkcji wina, charakterystyczny krajobraz dolin i wąwozów oraz autentyczność i wiarę w tradycję. To Ramon Roqueta Segalés - pochodzący z rodziny o długiej winiarskiej tradycji sięgającej XII wieku - podjął się tego osobistego projektu w LAFOU. Studiując enologię we Francji, Ramon został zauroczony odmianą Garnacha, jej ekspresją i elegancją świeżością, prawdziwością i autentycznością. Właśnie wtedy zaczął rozważać rozwój projektu opartego na tej odmianie i zaczął od poszukiwania terytorium, na którym mogłaby się najlepiej wyrażać. Od czasu założenia, LAFOU Celler wyraża wartości i tożsamość terytorium oraz odmiany Garnacha, oraz łączy szacunek dla tradycji z pociągiem do innowacji i modernizacji. 

LAFOU Celler

LAFOU Celler was founded in 2007, driven by the desire to produce wines that reflect the greatness of the Garnacha variety and a wine region as unusual as Terra Alta, which has a long tradition of wine making, a distinctive landscape of valleys and gorges, and authenticity and faith in tradition. It was Ramon Roqueta Segalés - from a family with a long wine tradition dating back to the 12th century - who undertook this personal project at LAFOU. While studying oenology in France, Ramon was charmed by the Garnacha variety, its expression and elegance with its freshness, truthfulness and authenticity. It was then that he began considering the development of a design based on this variety, and began by looking for a territory in which it could best express itself. Since its founding, LAFOU Celler expresses the values ​​and identity of the territory and Garnacha variety, and combines respect for tradition with an attraction to innovation and modernization.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

To top