Tenuta Il Palagio

Villa Il Palagio wznosi się na szczycie długiego, stromego podjazdu, z widokiem na odległe toskańskie wzgórza i pofałdowany krajobraz, który od zawsze odgrywał duże znaczenie dla tutejszego rolnictwa. Pobliskie średniowieczne miasto Figline Valdarno było znane jako „stodoła Florencji", ze względu na obfite zapasy kukurydzy. Od dawna uprawia się tu zboża, wino, olej, buraki cukrowe, brzoskwinie, morele i wiśnie. Posiadłość rozciąga się na około 350 hektarów, większość ziemi porośnięta lasami, z kilkoma pięknymi jeziorami.

Il Palagio zawsze było posiadłością, w której hodowano zwierzęta i uprawiano płody rolne. Pod koniec XVIII wieku rodzina Martellich kupiła posiadłość, a wraz ze wzrostem ich bogactwa rósł prestiż posiadłości. W 1819 Il Palagio sprzedana została hrabinie Carlotcie Barbolani z Montauto, wdowie po księciu San Clemente i pozostała w rękach tej rodziny przez około 150 lat. Na początku XX wieku książę Simone Vincenzo Velluti Zati di San Clemente zlecił budowę kilku nowych budynków, w tym składu zboża, olejarni oraz winiarni i magazynów wina.

Kiedy Sting i Trudie po raz pierwszy natknęli się na posiadłość w 1999 roku, popadła ona w ruinę. Z zaangażowaniem i miłością podjęli się przywrócenia dawnej świetności domowi, przybudówkom i ziemi.

Il Palagio jest teraz tak płodny w produkcji, że Sting i Trudie otworzyli sklep na farmie, w którym można zakupić wszystko, co zostało wyprodukowane lub wyhodowane na terenie posiadłości, w tym świeże warzywa i owoce, lokalne salami, oliwę, miody, no i oczywiście sławne wina.

Wszystkie produkty z posiadłości Tenuta Il Palagio posiadają certyfikat organiczności, który zdobywa się jedynie poprzez wieloletnią, ciężką pracę i ogromne zaangażowanie.

Sygnatury Stinga i Trudie są dodatkowym gwarantem najwyższej jakości tych produktów, które doceniane są przez smakoszy i recenzentów na całym świecie.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

New Day

Cena 119,00 zł
    Różowe toskańskie wino ze szczepu Sangiovese. Wino ma bardzo przyjemny kwiatowy i słodko-cytrusowy zapach. Wyraźnie są także aromaty...
To top