Essence Chardonnay

Essence Chardonnay

190,00 zł
Brutto

 

Wino starzone 11 miesięcy w dębowych beczkach. Złożone i soczyste wino, które charakteryzuje się głębokim, czystym, złotym odcieniem. Występują aromaty grejpfrutów, cytrusów, ananasa i tropikalnych owoców, które są równoważone zapachami miękkiego drewna, masła i orzechów. Tekstura wina jest miękka i okrągła.

Ilość
Dostępne

Wino starzone 11 miesięcy w dębowych beczkach. Złożone i soczyste wino, które charakteryzuje się głębokim, czystym, złotym odcieniem. Występują aromaty grejpfrutów, cytrusów, ananasa i tropikalnych owoców, które są równoważone zapachami miękkiego drewna, masła i orzechów. Tekstura wina jest miękka i okrągła.

Winnica została założona w 1870 roku przez Abrahama Teperberga i jego syna Zeeva Zaida Teperberga. Zarządzana przez Moti Teperberga Teperberg jest obecnie jedną z wiodących izraelskich winnic, produkującą ponad 100 odmian wina i soku winogronowego. Firma sprzedaje ponad cztery miliony butelek rocznie, lokalnie i na całym świecie. Teperberg jest wymieniany jako jedna z najbardziej znanych izraelskich winnic.

IZ103
1 Przedmiot

Opis

Kolor
białe
Kraj
Izrael
Producent
Teperberg
Apelacja
Ayalon Valley - Jerusalem
Szczep
Chardonnay
Smak
Wytrawne
Dojrzewanie wina
11 miesięcy
Punktacja Vivino
4.1
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
4
Tropikalne owoce
4
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
1
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
14%

Podobne wina

To top