Vision Chardonnay - Semilion

Vision Chardonnay - Semilion

99,00 zł
Brutto

 

 

Białe, delikatne wino, a jednocześnie pełne w smaku. Jest miękkie i bardzo przyjazne podniebieniu. Jego łagodny smak cytrusów i wiosenny zapach nadają delikatną, orzeźwiającą kwasowość i niepowtarzalną fakturę. Podawać jako aperitif lub z sushi, doskonale pasuje do kuchni śródziemnomorskiej.

 

Ilość
Dostępne

To izraelskie wino jest produkowane ze szczepów Chardonnay 55% oraz Sémillon 45%. Winogrona Chardonnay przybyły do winnicy rano po mechanicznym zebraniu. Są one natychmiast, delikatnie i szybko prasowane w celu uzyskania wysokiej jakości białego moszczu. Moszcz jest przenoszony do chłodzonych zbiorników ze stali nierdzewnej na 24 godziny w celu oddzielenia czystego soku z osadu. Po zdekantowaniu moszczu dodaje się drożdże i rozpoczyna się fermentacja. Trwa to od dwóch do trzech tygodni w niskiej temperaturze w celu zachowania aromatów wina. Winogrona Sémillon są zbierane około dwa tygodnie, a następnie podlegają podobnemu procesowi. Wino nie podlega fermentacji malolaktycznej, aby zachować jego kruche i świeże właściwości. Białe, delikatne wino, a jednocześnie pełne w smaku. Jest miękkie i bardzo przyjazne podniebieniu. Jego łagodny smak cytrusów i wiosenny zapach nadają delikatną, orzeźwiającą kwasowość i niepowtarzalną fakturę. Podawać jako aperitif lub z sushi, doskonale pasuje do kuchni śródziemnomorskiej.

Winnica została założona w 1870 roku przez Abrahama Teperberga i jego syna Zeeva Zaida Teperberga. Zarządzana przez Moti Teperberga Teperberg jest obecnie jedną z wiodących izraelskich winnic, produkującą ponad 100 odmian wina i soku winogronowego. Firma sprzedaje ponad cztery miliony butelek rocznie, lokalnie i na całym świecie. Teperberg jest wymieniany jako jedna z najbardziej znanych izraelskich winnic.
 

IZ85
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Wytrawne
Kraj
Izrael
Producent
Teperberg
Region
Judean Hills
Apelacja
Judean Hills
Szczep
Chardonnay, Semilion
Punktacja Vivino
3.2
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
1
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13%
Przedział cenowy
70-100zł

Podobne wina

To top