Kellerei Auer Pinot Grigio

Kellerei Auer Pinot Grigio

76,00 zł
Brutto

 

Kellerei Auer Pinot Grigio ma jasnożółty kolor i delikatnie złożony bukiet. Wyczuwalne są przyjemne aromaty orzechów, owoców tropikalnych ikwiatów. W smaku rześkie, świeże z wyraźnie owocową nutą i subtelną mineralnością. Idealne jako aperitif, do ryb czy skorupiaków.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kellerei Auer Pinot Grigio ma jasnożółty kolor i delikatnie złożony bukiet. Wyczuwalne są przyjemne aromaty orzechów, owoców tropikalnych i kwiatów. W smaku rześkie, świeże z wyraźnie owocową nutą i subtelną mineralnością. Idealne jako aperitif, do ryb czy skorupiaków.

Winnica Kellerei Auer w Alto Adige jest małym obszarem produkcji wina, gdzie uprawa winorośli ma swoje historyczne pochodzenie jeszcze za czasów rzymskich.

"Ziemia wina" według pokoleń winogrodników, gdzie szczególny górski mikroklimat Alp zmiękczony jest przez powietrze z Morza Śródziemnego stanowi idealne warunki do produkcji białych win charakteryzujących się wysoką jakością.

Wysoka jakość jest wynikiem wielkiej pasji, jaką producenci mają do swojego lokalnego „terroir”. Winogrona pochodzą z winnic usytuowanych na wzgórzach od 200 do 400m. n.p.m. Winorośle uprawiane są na glebach wapiennych złożonych z gliny i kamieni, z wyraźną różnicą temperatury między dniem a nocą.

IT825
2 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Włochy
Producent
Cantine di Ora Kellerei Auer - Schenk Holding
Region
Tyrol
Apelacja
D.O.C. Alto Adige
Szczep
Pinot Grigio
Smak
Wytrawne
Punktacja Vivino
3.2
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
3
Tropikalne owoce
2
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
0
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
12,5%

Podobne wina

To top