Akarua Pinot Noir

Akarua Pinot Noir

299,00 zł
Brutto

 

 

Głęboki rubinowy kolor. Aromat dojrzałych malin, czarnej porzeczki, minerałów. Na podniebieniu czarne śliwki i dojrzałe czarne wiśnie z nutami mokrych liści, zwęglonego drewna i dymnego grzyba. Kredowa tanina w połączeniu z żywą mineralnością wydłuża pikantny charakter wina. Wino dostarczy dużo przyjemności jako aperitif lub może stanowić harmonijne połączenie z dziczyzną, czerwoną kapustą i kremem z kasztanów.

To wino ma potencjał do leżakowania na kolejne 10 lat.

Ilość
Dostępne

W październiku 2022 roku Edmond de Rothschild Heritage kupił 34,5 hektara winnic należących do Akarua, historycznej i pionierskiej winnicy w Central Otago (Bannockburn).

W języku Maorysów nazwa „Akarua” oznacza dwie odmiany winorośli - Aka (winorośl) Rua (dwa). To właśnie Pinot Noir i Chardonnay, dwie odmiany po raz pierwszy zasadzone w posiadłości w 1996 roku, zajmują obecnie ponad 80% powierzchni winnicy, którą uzupełniają niewielkie ilości Pinot Gris i Riesling. Ambicją Edmond de Rothschild Heritage jest optymalizacja wyjątkowego potencjału Akarua w celu produkcji najlepszego w kraju Pinot Noir z jednej plantacji, tworzenia eleganckich win i wyjątkowych cuvées oraz stania się nowozelandzkim punktem odniesienia pod względem jakości tamtejszych win, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Maceracja przedfermentacyjna przez 5 dni, w 80% z naturalnymi drożdżami. Następnie maceracja pofermentacyjna przez 6 dni. Starzenie przez 11 miesięcy we francuskich barrique, z których 27% było nowych.

Głęboki rubinowy kolor. Aromat dojrzałych malin, czarnej porzeczki, minerałów(krzemień). Na podniebieniu czarne śliwki i dojrzałe czarne wiśnie z nutami mokrych liści, zwęglonego drewna i dymnego grzyba. Kredowa tanina w połączeniu z żywą mineralnością wydłuża pikantny charakter wina. Wino dostarczy dużo przyjemności jako aperitif lub może stanowić harmonijne połączenie z dziczyzną, czerwoną kapustą i kremem z kasztanów.
To wino ma potencjał do leżakowania na kolejne 10 lat.

BO748
6 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Nowa Zelandia
Producent
Baron Edmond de Rothschild Heritage
Region
Central Otago
Szczep
Pinot Noir
Dojrzewanie wina
11 miesięcy
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
4
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
4
Masło, orzechy
0
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
2
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
3
Dąb, dym, garbniki
4
alkohol
13,5%

Podobne wina

To top