Essence Merlot

Essence Merlot

220,00 zł
Brutto

 

Mocne czerwone wino charakteryzujące się aromatycznym i magicznym połączeniem wiśni i truskawek oraz delikatnym aromatem tytoniowym i sosnowych igieł.

Po procesie dojrzewania wino jest butelkowane i nadal dojrzewa przez kolejne 10 miesięcy przed ich uwolnieniem.

Ilość
Dostępne

Mocne czerwone wino charakteryzujące się aromatycznym i magicznym połączeniem wiśni i truskawek oraz delikatnym aromatem tytoniowym i sosnowych igieł. Merlot Essence łączy dwie winnice, które idealnie uzupełniają się nawzajem. Główna winnica, w Dolinie Elah, oferuje aksamitną miękkość, a druga, na Wzgórzach Ephraim, przyczynia się do solidnej struktury wina. Po fermentacji alkoholowej wino jest nasączone skórką przez około 5 dni. Po zakończeniu rozszerzonej maceracji winogrona powoli wyciskają się pod niskim ciśnieniem do zbiornika ze stali nierdzewnej w celu fermentacji malolaktycznej, która stabilizuje i zmiękcza wino (proces ten odbywa się oddzielnie dla każdej winnicy). Po fermentacji malolaktycznej wino rozpoczyna 18-miesięczny proces dojrzewania w nowych i dwuletnich francuskich beczkach z drewna dębowego. W trakcie dojrzewania wszystkie beczki są smakowane, a ostateczna mieszanka ma na celu odzwierciedlenie właściwej kompozycji obu winnic w końcowym winie. Po procesie dojrzewania wino jest butelkowane i nadal dojrzewa przez kolejne 10 miesięcy przed ich uwolnieniem.

Winnica została założona w 1870 roku przez Abrahama Teperberga i jego syna Zeeva Zaida Teperberga. Zarządzana przez Moti Teperberga Teperberg jest obecnie jedną z wiodących izraelskich winnic, produkującą ponad 100 odmian wina i soku winogronowego. Firma sprzedaje ponad cztery miliony butelek rocznie, lokalnie i na całym świecie. Teperberg jest wymieniany jako jedna z najbardziej znanych izraelskich winnic.

IZ92
5 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Izrael
Producent
Teperberg
Apelacja
Judean Hills
Szczep
Merlot
Smak
Wytrawne
Dojrzewanie wina
18 miesięcy
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
3
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
1
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
4
Dąb, dym, garbniki
4
alkohol
16%

Podobne wina

To top