Ares Rosso
71,54 zł
Ilość

Dodaj do ulubionych

 

Zasady dostawy

 

Reklamacje i zasady zwrotu

 

Polityka bezpieczeństwa

Pasja Tommasi do wina oraz chęć odkrycia i wybrania najlepszych włoskich winnic, zaprowadziła ich do Puglia. Około 80 hektarów ziemi zostało zakupionych w Mandurii, w rejonie Salento, jednej z najlepszych stref uprawy winogron Primitivo, gdzie uprawa winorośli ma niezwykle starodawne pochodzenie, sięgające czasów Magna Graecia.

Ares Rosso może wydawać się agresywny ze względu na swoją nazwę - Ares był greckim bogiem wojny - ale w rzeczywistości wino jest wyjątkowo ograniczone, szczególnie pod względem alkoholu, które zdaniem rodziny Tommasi, właścicieli posiadłości, jest kluczem do zrównoważenia wina w Apulii. Wino to mieszanka Primitivo i Negroamaro, dwóch głównych rdzennych winogron w regionie. Owoce najwyższej jakości potrzebne do produkcji tego wina są uzyskiwane w wyniku ścisłej selekcji klonów, nowoczesnych systemów treningowych winorośli i silnego przycinania, w celu wyprodukowania niewielkiej ilości win wysokiej jakości z szacunkiem dla terroir i tradycji.
Ares ma intensywny rubinowy kolor. Czuć w nim czerwone owoce oraz czeremchę. Wyborny w smaku, ze zrównoważoną kwasowością i miękkimi taninami. Doskonały do pierwszych dań, czerwonego i pieczonego mięsa.
IT776
9 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Masseria Surani - Tommasi Family
Kraj
Włochy
Apelacja
I.G.T. Puglia
Region
Puglia (Apulia)
Szczep
Primitivo, Cabernet Sauvignon
Dojrzewanie wina
6 miesięcy

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Ares Rosso

Napisz recenzję