Ares Rosso

Ares Rosso

99,00 zł
Brutto

 

Ares ma jasny, atrakcyjnie głęboki rubinowy kolor, jest intensywnie owocowy, z nutami wiśni, jeżyny i śliwki, jest też lekko pikantne. Usta wypełnia owocem i świeżością. Miękkość wina równoważą taniny, co daje winu eleganckie wykończenie.

Ilość
Brak

Ares ma intensywny rubinowy kolor. Czuć w nim czerwone owoce oraz czeremchę. Wyborny w smaku, ze zrównoważoną kwasowością i miękkimi taninami. Doskonały do pierwszych dań, czerwonego i pieczonego mięsa.

Pasja Tommasi do wina oraz chęć odkrycia i wybrania najlepszych włoskich winnic, zaprowadziła ich do Puglia. Około 80 hektarów ziemi zostało zakupionych w Mandurii, w rejonie Salento, jednej z najlepszych stref uprawy winogron Primitivo, gdzie uprawa winorośli ma niezwykle starodawne pochodzenie, sięgające czasów Magna Graecia.

Ares Rosso może wydawać się agresywny ze względu na swoją nazwę - Ares był greckim bogiem wojny - ale w rzeczywistości wino jest wyjątkowo ograniczone, szczególnie pod względem alkoholu, które zdaniem rodziny Tommasi, właścicieli posiadłości, jest kluczem do zrównoważenia wina w Apulii. Wino to mieszanka Primitivo i Cabernet Sauvignon. Owoce najwyższej jakości potrzebne do produkcji tego wina są uzyskiwane w wyniku ścisłej selekcji klonów, nowoczesnych systemów treningowych winorośli i silnego przycinania, w celu wyprodukowania niewielkiej ilości win wysokiej jakości z szacunkiem dla terroir i tradycji.

IT776

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Włochy
Producent
Masseria Surani - Tommasi Family
Region
Apulia
Apelacja
I.G.T. Puglia
Szczep
Primitivo, Cabernet Sauvignon
Dojrzewanie wina
6 miesięcy
Punktacja Vivino
3.9
Tytoń, kawa, czekolada
3
Suszone owoce
4
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
0
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
1
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
2
Dąb, dym, garbniki
3
alkohol
13%

Podobne wina

To top