Bosio

Bosio srl

Winiarnia, w której tradycja spotyka się z innowacją. 

W sercu Langhe w Piemoncie, pośród wzgórz znajduje się winiarnia BOSIO srl, której początki sięgają roku 1967. Współistnieją w niej wiejska tradycja oraz technologia.  

Historia

Był rok 1967, kiedy Egidio i Angela postanowili rozpocząć pracę i życie pełne zmęczenia, ale również pełne satysfakcji. Jak każdy dobry rolnik Egidio zaczynał swoją drogę krok po kroku, z pokorą i wytrwałością, nie udając, że sukces przyjdzie od ręki, wiedząc, że ciężka praca i zwracanie uwagi na jakość produktów przyniosą mu rezultaty. 

Winnica

Obecnie firma zajmuje 500 akrów winnic, podzielonych na odmiany charakterystyczne dla regionu. Działki znajdują się głównie w S. Stefano Belbo, ale także w Castiglione Tinella, Mango, Costigliole d'Asti i Castagnole Lanze i jest to tylko niewielka część całej firmy. W rzeczywistości setki organizacji rolniczych oddają swoje winogrona do naszej fabryki, co daje roczną produkcję z 1000 akrów powierzchni, a winogrona pochodzą z różnych części Piemontu, takich jak Langa, Monferrato i Roero. Główną cechą naszej winnicy jest chęć przerobu winogron na miejscu, dzięki czemu możemy bezpośrednio śledzić różne etapy produkcji wina. Najpierw zbieramy winogrona zgodnie z ich pochodzeniem, a następnie tworzymy mini-partie, każda o różnych cechach odpowiednich dla miejscach przeznaczenia wina. 

Dzisiaj 

Firma stale się rozwija, i dziś jest ważnym punktem w regionie Langhe jak również na rynku krajowym, i międzynarodowym. Sukces ten jest wynikiem poświęcenia rodziny, która od trzech pokoleń poświęca uwagę, troskę i czas na osiąganie wyznaczonych celów. Dzisiaj duszą firmy jest Valter Bosio, prawdziwy człowiek ze wzgórz, mocno związany ze swoimi korzeniami, ale z otwartym umysłem, który wykazuje się dużym szacunkiem dla etyki i terytorium. Ramię w ramię z Valterem idzie jego żona Rosella zarządzając administracją firmy, która dzieli z nim radości i smutki, zwycięstwa i porażki. Przyszłość firmy leży w rękach Luca, syna Valtera i Roselli, winiarza, który wniósł powiew świeżości i nowości zarówno w obszarach technicznych, jak i handlowych. Pasja połączona z doświadczeniem uniwersyteckim są środkami, dzięki którym z pomocą ojca i techników przedstawia on wytyczne dotyczące produkcji i marketingu. 

404 image

Strona nie istnieje

Przepraszamy za problemy.

Wyszukaj ponownie, to czego potrzebujesz

To top