Corte de Tintas

Corte de Tintas

140,00 zł
Brutto

 

Intensywny rubinowy kolor. W nosie jest złożony, z wyraźnymi korzennymi nutami, takimi jak lukrecja i czarny pieprz, przemieszanymi z subtelnymi nutami czerwonego pieprzu, czarnej porzeczk ii tytoniu. W ustach Malbec wyróżnia się gładkością, następnie soczystość, strukturę i złożoność dodaje połączenie innych odmian. Długi finisz. 

Ilość
Dostępne

Intensywny rubinowy kolor. W nosie jest złożony, z wyraźnymi korzennymi nutami, takimi jak lukrecja i czarny pieprz, przemieszanymi z subtelnymi nutami czerwonego pieprzu, czarnej porzeczk ii tytoniu. W ustach Malbec wyróżnia się gładkością, następnie soczystość, strukturę i złożoność dodaje połączenie innych odmian. Długi finisz. 

Część winogron zebrano mechanicznie w godzinach nocnych, a pozostałą ilość ręcznie. W obu przypadkach macerację na zimno prowadzono w temperaturze 8-10ºC przez 5/7 dni. Fermentacja rozwijała się w kontrolowanej temperaturze od 26ºC do 28ºC przez około 12 dni. Przeprowadzono ponowny montaż i demontaże. Następnie maceracja trwała 7/8 dni. Po zakończeniu tego etapu wino zostało rozbite i przeniesione do dębu beczki, w których zachodziła fermentacja malolaktyczna. Składniki mieszanki poddano oddzielnej obróbce i leżakowaniu w beczkach przez 12 miesięcy, po czym mieszanka została ukończona.

Winiarnie Bodegas Salentein to serce i dusza Doliny Uco - wspaniały projekt, który porwał wyobraźnię Argentyńczyków i miłośników wina z całego świata. Salentein stworzył nową wizję jakości i charakteru tego niezwykłego regionu. Firma honoruje i promuje kulturę i mieszkańców Doliny Uco, produkując wina, które odnoszą sukcesy na całym świecie. Dolina Uco to zdecydowanie przyszłość argentyńskiego wina. Wysokie wzniesienia i kamieniste gleby aluwialne stwarzają idealne warunki do produkcji światowej klasy win. Salentein od dwudziestu lat jest liderem w Dolinie Uco, oferując unikalne połączenie nieruchomości w najbardziej rozpoznawalnych subregionach.

AR45
6 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Argentyna
Producent
Bodegas Salentein
Region
Mendoza
Apelacja
Valle De Uco
Szczep
Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Smak
Wytrawne
Tytoń, kawa, czekolada
4
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
1
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
2
Dąb, dym, garbniki
4
alkohol
14,5%

Podobne wina

To top