Cossetania CAVA BRUT ORGANIC 75cl

Castell D’Or Brut Organic

78,00 zł
Brutto

 

Świeża i dobrze wyważona Cava z odpowiednią strukturą musowania. Słomkowa barwa ze złotymi refleksami. Delikatny aromat starzenia z kwiatowymi i owocowymi akcentami. Idealne jako aperitif  oraz towarzystwo do wszelkiego rodzaju skorupiaków i ryb.

Ilość
Dostępne

​Świeża i dobrze wyważona Cava z odpowiednią strukturą musowania. Słomkowa barwa ze złotymi refleksami. Delikatny aromat starzenia z kwiatowymi i owocowymi akcentami. Idealne jako aperitif  oraz towarzystwo do wszelkiego rodzaju skorupiaków i ryb.

W 1878 roku powstał pierwszy rocznik prawdziwej Cavy, czyli musującego wina hiszpańskiego wytwarzanego przy zastosowaniu procesu drugiej fermentacji alkoholowej w butelce. Metoda ta zwana „szampańską” lub „tradycyjną” po raz pierwszy zastosowana została przez uczonego angielskiego Christopher’a Merret’a w XVII wieku. 95% wszystkich butelek Cavy produkowanych jest w Katalonii. Jednak zgodnie z przepisami DO Cava można ją produkować także w innych regionach Hiszpanii takich, jak: Rioja, Nawarra, Aragonia, Walencja, Estremadura, Kastylia i León.

HI209
3 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Hiszpania
Producent
Cossetania - Castell D'Or
Region
Penedes
Apelacja
DO Cava
Szczep
Xarel·lo, Macabeu, Parellada
Smak
Wytrawne
Dojrzewanie wina
18 miesięcy
alkohol
11,5%

Podobne wina

To top