Duquesa de la Victoria Cosecha

Duquesa de la Victoria Cosecha

74,00 zł
Brutto

 

Ciekawostką w tymi winie jest jego kupaż. Powstało z 95 % odmiany Tempranillo (odmiana czerwona) i 5 % Viury (odmiana biała). Połączenie w winie szczepów o innych kolorach jest bardzo rzadko spotykane, ale w tym przypadku ma na celu wzmocnienie koloru i aromatu Temparnillo. Wino ma owocowy charakter z dominującymi aromatami wiśni i jagody, które zostały przełamane nutami tymianku, wanilii i cynamonu. Dobrze łączy się z dojrzewającymi wędlinami, grillowanymi mięsami i twardymi serami.

Ilość
Dostępne

Ciekawostką w tym winie jest jego kupaż. Powstało z 95 % odmiany Tempranillo (odmiana czerwona) i 5 % Viury (odmiana biała). Połączenie w winie szczepów o innych kolorach jest bardzo rzadko spotykane, ale w tym przypadku ma na celu wzmocnienie koloru i aromatu Temparnillo. Wino ma owocowy charakter z dominującymi aromatami wiśni i jagody, które zostały przełamane nutami tymianku, wanilii i cynamonu. Dobrze łączy się z dojrzewającymi wędlinami, grillowanymi mięsami i twardymi serami.

Najlepiej smakuje lekko schłodzone do temperatury 15°C.

Tradycje produkcji wina w rodzinie Valdelana sięgają 1634 roku, kiedy to pan Pedro Valdelana wyprodukował pierwsze wino ze swojej posiadłości. Wtedy robił to jeszcze na małą skalę i do użytku własnego, lecz od tamtej pory rodzina produkuje wino w tym samym miejscu od 14 pokoleń.

IT130
6 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Hiszpania
Producent
Duquesa de la Victoria - Bodegas Valdelana
Region
Rioja
Apelacja
D.O.Ca. Rioja
Szczep
Tempranillo, Viura
Dojrzewanie wina
6 miesięcy
Punktacja Vivino
3.8
Tytoń, kawa, czekolada
2
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
0
Tropikalne owoce
1
Warzywa, zielone owoce
1
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
0
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
1
Dąb, dym, garbniki
2
alkohol
14%

Podobne wina

To top