Portillo Malbec

Portillo Malbec

80,00 zł
Brutto

 

Wino o gładkich taninach, w ustach lekko pikantne przyprawy, dojrzałe wiśnie i czarna jagoda. Wyśmienity kompan do steków, kaczki, półtwardych serów.

Ilość
Dostępne

Wino o gładkich taninach, w ustach lekko pikantne przyprawy, dojrzałe wiśnie i czarna jagoda. Wyśmienity kompan do steków, kaczki, półtwardych serów.
Mendoza, jeden z najważniejszych regionów upraw winorośli i produkcji win w Argentynie, dostarcza czterech z każdych pięciu butelek produkowanego w kraju wina. Pomimo tak dużej produkcji, to właśnie w tym regionie produkowana są najważniejsze, najbardziej znane i o najwyższej jakości wina argentyńskie. Do jednych z najwyżej położonych winnic w tym kraju należą te znajdujące się w Dolinie Uco - południowej części Mendozy – zlokalizowane na wysokości od 1050 do 1700 m n.p.m
Winiarnie Salentein to serce i dusza Doliny Uco - wspaniały projekt, który podbił wyobraźnię Argentyńczyków i miłośników wina z całego świata. Salentein stworzyło nową wizję jakości i charakteru dla tego niezwykłego regionu. Firma oddaje cześć oraz promuje kulturę oraz mieszkańców Doliny Uco, jednocześnie produkując wina, które odnoszą sukcesy na całym świecie. Dolina Uco to zdecydowanie przyszłość argentyńskiego wina. Wysokie wzniesienia i kamieniste gleby napływowe tworzą idealne warunki dla produkcji win światowej klasy. Od dwudziestu lat Salentein jest liderem w Dolinie Uco, oferując wyjątkową kombinację posiadłości w najbardziej rozpoznawalnych podregionach.
AR07
12 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Argentyna
Producent
Bodegas Salentein
Region
Mendoza
Apelacja
Valle De Uco
Szczep
Malbec
Punktacja Vivino
3.5
Tytoń, kawa, czekolada
3
Suszone owoce
2
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
1
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
1
Dąb, dym, garbniki
2
alkohol
13,5%
Przedział cenowy
70-100zł

Podobne wina

To top