Kellerei Auer Lagrein

Kellerei Auer Lagrein

116,00 zł
Brutto

 

Wino o intensywnym rubinowym kolorze z przyjemnym bukietem fiołków i jeżyn. W ustach pełne, bogate i harmonijne z delikatnymi taninami. Doskonałe do duszonego mięsa i dojrzałych serów.

(Najniższa cena w ostatnich 30 dniach to: 116zł)

Ilość
Dostępne

Wino o intensywnym rubinowym kolorze z przyjemnym bukietem fiołków i jeżyn. W ustach pełne, bogate i harmonijne z delikatnymi taninami. Doskonałe do duszonego mięsa i dojrzałych serów.

Lagrein to odmiana winorośli, z której produkuje się wina czerwone - pochodząca z dolin Południowego Tyrolu w północnych Włoszech. Wraz z odmianą Marzemino jest potomkiem szczepu Teroldego i jest spokrewniony z Syrah, Pinot noir.

Winnica Kellerei Auer w Alto Adige jest małym obszarem produkcji wina, gdzie uprawa winorośli ma swoje historyczne pochodzenie jeszcze za czasów rzymskich.

"Ziemia wina" według pokoleń winogrodników, gdzie szczególny górski mikroklimat Alp zmiękczony jest przez powietrze z Morza Śródziemnego stanowi idealne warunki do produkcji białych win charakteryzujących się wysoką jakością.

Wysoka jakość jest wynikiem wielkiej pasji, jaką producenci mają do swojego lokalnego „terroir”. Winogrona pochodzą z winnic usytuowanych na wzgórzach od 200 do 400m. n.p.m. Winorośle uprawiane są na glebach wapiennych złożonych z gliny i kamieni, z wyraźną różnicą temperatury między dniem a nocą.

Region Alto Adige (Południowy Tyrol), to malowniczy obszar w północnych Włoszech, otoczony wysokimi szczytami Alp Południowych.

Wzgórza i stoki Alp stwarzają idealne warunki do produkcji wina. Odmiany, takie jak Gewürztraminer, Pinot Noir i Pinot Grigio, są popularne w tej części Włoch.

Alto Adige to region, który dostarcza szeroki wachlarz wysokiej jakości win, reprezentujących zarówno lokalne odmiany, jak i międzynarodowe standardy winiarskie. Wina z południowego Tyrolu cieszą się światowym uznaniem ze względu na unikalne warunki klimatyczne i glebowe tego regionu. 

Uprawia się tu odmiany zarówno czerwone, jak i białe. Popularne odmiany białe to Pinot Grigio, Gewürztraminer, Chardonnay i Sauvignon Blanc. Wśród odmian czerwonych warto wymienić Pinot Noir, Lagrein i Schiava.

IT864
6 Przedmioty

Opis

Kolor
czerwone
Smak
Wytrawne
Kraj
Włochy
Producent
Cantine di Ora Kellerei Auer - Schenk Holding
Region
Tyrol
Apelacja
D.O.C. Alto Adige
Szczep
Lagrein
Dojrzewanie wina
6 miesięcy
Punktacja Vivino
3.8
Tytoń, kawa, czekolada
4
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
1
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
2
Dąb, dym, garbniki
3
alkohol
13%
Przedział cenowy
100-150zł

Podobne wina

To top