Verdeca Chardonnay biologico bianco

54,00 zł
Brutto

 

Wino ma kolor słomkowożółty z zielonkawymi refleksami. Wino o okrągłym smaku i mocnej osobowości. Posiada delikatny bukiet owocowo-kwiatowy nuty, takie jak egzotyczne owoce, brzoskwinia, czy róża. Na podniebieniu jest świeże, harmonijne, pikantne i dobrze zrównoważone. Szczególnie polecane do ryb, owoców morza, białych mięs, przystawek, a także jako przyjemny aperitif. Najlepsze w temperaturze 8-12°C.

Ilość
Dostępne

Wino ma kolor słomkowożółty z zielonkawymi refleksami. Wino o okrągłym smaku i mocnej osobowości. Posiada delikatny bukiet owocowo-kwiatowy nuty, takie jak egzotyczne owoce, brzoskwinia, czy róża. Na podniebieniu jest świeże, harmonijne, pikantne i dobrze zrównoważone. Szczególnie polecane do ryb, owoców morza, białych mięs, przystawek, a także jako przyjemny aperitif. Najlepsze w temperaturze 8-12°C.

Masso Antico Verdeca Chardonnay, to mieszanka winogron Verdeca z doliny Itria i winogron Chardonnay. Winogrona uprawiane są zgodnie z metodami rolnictwa ekologicznego i są zbierane tylko ręcznie. We wrześniu przechodzą selekcję jakościową. Po tłoczeniu i odszypułkowaniu, moszcz i skórka winogron pozostają w kontakcie kilka godzin w niskich temperaturach, w celu wzmocnienia aromatów i smaków. Następnie następuje fermentacja i proces dojrzewania w zbiornikach ze stali nierdzewnej w warunkach kontrolowanej temperatury.

IT901
3 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Włochy
Producent
Masso Antico - Schenk Holding
Region
Apulia
Apelacja
IGT Apulia
Szczep
Verdeca, Chardonnay
Smak
Wytrawne
Punktacja Vivino
3.5
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
2
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
13%

Podobne wina

To top