Curvos Superior

Curvos Superior Vinho Verde

59,00 zł
Brutto

 

To radosne i eleganckie wino, z mnóstwem cytrusów i dojrzałych owoców południowych świetnie komponuje się z caldo verde, zupą rybną, owocami morza, potrawami z ryb, koźliną i sztuką mięsa.

Ilość
Dostępne

To radosne i eleganckie wino, z mnóstwem cytrusów i dojrzałych owoców południowych świetnie komponuje się z caldo verde, zupą rybną, owocami morza, potrawami z ryb, koźliną i sztuką mięsa.

Vinho verde to portugalskie wino z regionu Minho na północnym zachodzie kraju oraz region winiarski, w którym jest ono produkowane. Nazwa odnosi się do młodości i świeżości wina, a nie do koloru, bowiem w ramach apelacji produkuje się wina czerwone, białe i na niewielką skalę różowe. Określenie vinho verde dotyczy także świeżości win produkowanych z gron zbieranych przed osiągnięciem pełnej dojrzałości, by uniknąć kaprysów pogody.

Wino powstaje w przepięknej 400-letniej posiadłości rodziny Fonseca, częściowo zaadaptowanej na winiarnię i piwnice do składowania win. Oprócz gamy win chlubą rodziny jest największa w Europie uprawa kamelii. Winnice Quinta de Curvos położone są w dolinie z wpływami rzeki Neiva, w regionie Vinho Verde.  Znajdują się pod silnym wpływem Atlantyku, jednocześnie czerpiąc korzyści z granitowych gleb oraz hojnej ekspozycja na słońce. To wszystko buduje niepowtarzalny charakter produkowanych tam win.

Troska o środowisko to coś więcej niż postawa, to praktyka Quinta de Curvos, która kładzie duży nacisk na zrównoważenie bioróżnorodności ekosystemu winnicy. Winorośl uprawia się zgodnie z planem zintegrowanej ochrony w celu zachowania równowagi ekosystemów rolniczych. Dlatego w okresie spoczynku winorośli, traktory i herbicydy są zastępowane przez owce, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

POR10
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Kraj
Portugalia
Producent
Quinta de Curvos
Region
Vinho verde
Apelacja
Vinho Verde
Szczep
Loureiro, Trajadura, Arinto
Smak
Wytrawne
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
1
Dojrzałe owoce
3
Konfitury, wanilia
2
Masło, orzechy
1
Tropikalne owoce
3
Warzywa, zielone owoce
3
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
2
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
12%

Podobne wina

To top