Dionysos  Primitivo di Manduria Riserva

Dionysos Primitivo di Manduria Riserva

195,00 zł
Brutto

 

Niezwykle gęste i wyraziste Primitivo. W szkle intensywny, rubinowy kolor czerwony. Złożony, potężny bukiet emanuje aromatem ciemnych jagód i pikantnych nut kawy, pieprzu i czekolady. Na podniebieniu wino, pomimo swojej złożoności, jest delikatne, przyjemne i eleganckie z bardzo przyjemną intensywnością i długotrwałymi aksamitnymi taninami.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Niezwykle gęste i wyraziste Primitivo. W szkle intensywny, rubinowy kolor czerwony. Złożony, potężny bukiet emanuje aromatem ciemnych jagód i pikantnych nut kawy, pieprzu i czekolady. Na podniebieniu wino, pomimo swojej złożoności, jest delikatne, przyjemne i eleganckie z bardzo przyjemną intensywnością i długotrwałymi aksamitnymi taninami

Wszystkie nazwy Masseria Surani pochodzą od greckich bóstw, aby złożyć hołd dla obszaru w Apulii, w którym znajduje się winiarnia. Dionysos to najlepsze czerwone wino z winnicy Apulii, Masseria Surani . Po fermentacji Primitivo Riserva dojrzewa w dębowych beczkach przez 15 miesięcy, a następnie przez 6 miesięcy w butelce. 

Pasja Tommasi do wina oraz chęć odkrycia i wybrania najlepszych włoskich winnic, zaprowadziła ich do Puglia. Około 80 hektarów ziemi zostało zakupionych w Mandurii, w rejonie Salento, jednej z najlepszych stref uprawy winogron Primitivo, gdzie uprawa winorośli ma niezwykle starodawne pochodzenie, sięgające czasów Magna Graecia. Nieruchomość, która leży około 6 km od wybrzeża Morza Jońskiego, obejmuje również dwór zwany "Masseria" z początku XX wieku, w którym obecnie znajduje się winiarnia o powierzchni 700 mkw. wraz z miejscem przeznaczonym na winifikację i dojrzewanie win.

IT803
1 Przedmiot

Opis

Kolor
czerwone
Kraj
Włochy
Producent
Masseria Surani - Tommasi Family
Region
Apulia
Apelacja
D.O.C. Primitivo di Manduria
Szczep
Primitivo di Manduria
Smak
Wytrawne
Dojrzewanie wina
21 miesięcy
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
4
Suszone owoce
4
Dojrzałe owoce
5
Konfitury, wanilia
5
Masło, orzechy
2
Tropikalne owoce
0
Warzywa, zielone owoce
2
Cytrusy, kwaśne owoce
3
Minerały
2
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
3
Dąb, dym, garbniki
4
alkohol
15%

Podobne wina

To top