Chateau Malmaison
146,34 zł
Ilość

Dodaj do ulubionych

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Winnica Chateau Malmaison położona jest w Moulis na jednym z najstarszych obszarów Medoc. Posiadłość ta sąsiaduje z Chateau Clarke, która została także zakupiona przez Barona Edmunda de Rothschild w 1973r. W chwili zakupu Chateau Malmaison był w stanie całkowitego zaniedbania, ale został przywrócony do dawnej świetności. Winnice zostały przesadzone w latach 1974 i 1978, obecnie obejmują do 24 hektarów i są doskonale utrzymane. 

Gleby wapienne i gliniane, na których rosną winorośla doskonale nadają się do uprawy szczepów Merlot i Cabernet Sauvignon. Podczas każdego winobrania winogrona zbierane są ręcznie a następnie starannie sortowane przed procesem winifikacji. Wino leżakuje od 14 do 18 miesięcy w beczkach dębowych. 

Tak powstałe Chateau Malmaison jest delikatne, elastyczne z elegancką taniną i o bogatym owocowym bukiecie. Wino z przewagą odmiany Merlot, intensywne w kolorze o czystym aromacie jeżyn i śliwek w połączeniu z dobrze zaakcentowaną nutą dębową. W smaku taniczne ale zarazem soczyste i owocowe.

Opis

Kolor
czerwone
Producent
Baron Edmond de Rothschild Heritage
Rocznik
2014
Kraj
Francja
Apelacja
A.C. Moulis en Médoc
Region
Bordeaux
Szczep
Merlot, Cabernet Sauvignon
Dojrzewanie wina
16 miesięcy
Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Chateau Malmaison

Napisz recenzję