Caldora Trebbiano D’Abruzzo
37,40 zł

Dodaj do ulubionych

Abruzja, nazywana „mostem” łączącym południe Włoch z północą, położona jest w środkowo-wschodniej części półwyspu apenińskiego. Gdy wschodnią część regionu na długości 129 kilometrów obmywają wody Adriatyku, środkową i zachodnią pokrywają Apeniny. Region może pochwalić się piękną przyrodą a wiele obszarów jest chronionych. W Abruzji znajdują się 3 parki narodowe, 30 rezerwatów przyrody i Park Regionu Abruzji, który jest jednym z najważniejszych chronionych obszarów w Europie. Jedną z ważnych gałęzi gospodarki regionu jest przemysł winiarski, a najbardziej rozpowszechnioną odmianą białych winorośli Trebbiano – rozpowszechniona w całych Włoszech i uprawiana w wielu zakątkach świata pod różnymi nazwami.

Wino produkowane jest przez najbardziej znaną i renomowaną na całym świecie firmę winiarską z południowych Włoch – Farnese Vini, która przez 3 lata z rzędu uznana została za najlepszego włoskiego producenta win.
To lekkie i orzeźwiające wino z aromatami białych kwiatów, świeżych brzoskwiń i gruszek komponuje się z lekkimi sałatami, makaronami i risotto warzywnymi,  pieczonym drobiem.

Opis

Kolor
białe
Producent
Caldora Vini - Farnese Group
Rocznik
2016
Kraj
Włochy
Apelacja
D.O.C. Trebbiano D’Abruzzo
Region
Abruzzo
Szczep
Trebbiano
Recenzje

Brak recenzji użytkowników.

Napisz recenzję

Caldora Trebbiano D’Abruzzo

Napisz recenzję