Rimapere Sauvignon Blanc Plot 101

Rimapere Sauvignon Blanc Plot 101

249,00 zł
Brutto

SPRAWDŹ JAKIE WINO LUBISZ!

SKORZYSTAJ Z KALKULATORA VINOCOMPAS!

Wyjątkowe wino, do produkcji którego użyto winogron tylko z jednej parceli: 101! Rimapere jest winem delikatnym, jasnożółtym kolorze. Wino ujawnia wyrazisty, intensywny bukiet, z którego emanuje ogromna paleta aromatów, począwszy od bogatej gamy nut owoców cytrusowych, cytryny i grejpfruta, połączonej z harmonijną mineralnością. Na podniebieniu wino wyróżnia się imponującą świeżością i kwasowością, z aromatów utrzymujących się na finiszu, rozwijają się aromaty owoców cytrusowych. Doskonale komponuje się z daniami rybnymi, białym mięsem, antipasti oraz ze szparagami.

Ilość
Dostępne

Rimapere jest winem delikatnym, jasnożółtym kolorze. Wino ujawnia wyrazisty, intensywny bukiet, z którego emanuje ogromna paleta aromatów, począwszy od bogatej gamy nut owoców cytrusowych, cytryny i grejpfruta, połączonej z harmonijną mineralnością. Na podniebieniu wino wyróżnia się imponującą świeżością i kwasowością, z aromatów utrzymujących się na finiszu, rozwijają się aromaty owoców cytrusowych. Doskonale komponuje się z daniami rybnymi, białym mięsem, antipasti oraz ze szparagami.

Temperatura serwowania 12-14 °C.

Rimapere jest wynikiem współpracy pomiędzy rodzinami Barona Benjamina de Rothschilda i Peabody, ci drudzy są właścicielami Craggy Range Winery w Nowej Zelandii. Rimapere po Maorysku oznacza pięć strzał i odnosi się ściśle do symbolu rodziny Rothschild. W tym przypadku pięć strzał symbolizuje pięciu braci - pięciu synów Mayer Amschel Rothschilda, który stworzył podstawy tej dynastii. Winnica, w której powstaje to wino, znajduje się na prestiżowej Rapaura Road, w południowej części Marlborough i Wairau Valley. Region ten produkuje najlepsze wina w kraju i jest to miejsce narodzin jednego z najlepszych win Sauvignon Blanc na świecie i na pewno jednego z najbardziej wyrafinowanych i wyrazistych. 

Klimat umiarkowany tego regionu, chłodne noce na przemian z słonecznymi dniami, powoduje, że winogrona dojrzewają długo i powoli, dzięki czemu mają wysoką kwasowość. Liczne cieki wodne w okolicach świadczą o obecności głębokich warstw kamieni, które wspomagają naturalny drenaż winorośli. Na takim „terroir” godnym najlepszych win Bordeaux, Sauvignon Blanc przejmuje wszystkie jego bogactwa aromatów, subtelny bukiet grejpfruta i owoców męczennicy, wysoką mineralność. 

H01-009895
6 Przedmioty

Opis

Kolor
białe
Smak
Wytrawne
Kraj
Nowa Zelandia
Producent
Baron Edmond de Rothschild Heritage
Region
Marlborough
Apelacja
Marlborough (Rapaura)
Szczep
Sauvignon Blanc
Dojrzewanie wina
3 miesiące
Punktacja Vivino
4.0
Tytoń, kawa, czekolada
0
Suszone owoce
3
Dojrzałe owoce
4
Konfitury, wanilia
3
Masło, orzechy
4
Tropikalne owoce
4
Warzywa, zielone owoce
4
Cytrusy, kwaśne owoce
4
Minerały
3
Ściółka leśna, fiołki
3
Piżmo, skóra
0
Dąb, dym, garbniki
0
alkohol
12,5%

Podobne wina

To top